Trwa ładowanie...
dcmbhir

Ostróda. Mazurskie wakacje

35-tysięczna Ostróda jest czwartym, co do liczby mieszkańców miastem województwa warmińsko-mazurskiego, położonym w zachodniej części polskiej krainy jezior i lasów - Mazur

Share
dcmbhir
(fot. UM Ostróda)
Źródło: (fot. UM Ostróda)

35-tysięczna Ostróda jest czwartym, co do liczby mieszkańców miastem województwa warmińsko-mazurskiego, położonym w zachodniej części polskiej krainy jezior i lasów - Mazur.

W bezpośredniej bliskości miasta znajduje się 15 jezior, w tym aż 5 w obrębie samego miasta, tutaj też jest centralny port trzech kanałów. W sezonie letnim odbywa się w Ostródzie cała masa różnego rodzaju imprez rekreacyjnych i kulturalnych. W mieście znajdują się liczne zabytki, hotele, wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego, a także bary i restauracje co powoduje, że Ostróda stanowi idealne miejsce dla spędzania wolnego czasu.

Wśród wielu atrakcji tych pięknych i malowniczych terenów poczesne miejsce zajmuje rozgałęziony system żeglugowy – Kanał Ostródzko-Elbląski. Jest on bardzo interesującym pod względem technicznym, unikatowym w skali światowej kanałowym szlakiem wodnym.

Turystom, którzy lubią piesze wędrówki można polecić dwa szlaki turystyczne o łącznej długości 25 km. Dla kajakarzy jest przeznaczonych pięć pięknie położonych szlaków kanałowych. Raj dla rowerzystów stanowią liczne pagórki oraz ścieżki leśne.

dcmbhir

Ostróda, zwana "Perłą Mazur", wzbogaca się o coraz nowe atrakcje. Godny polecenia jest świeżo wyremontowany zamek, zmodernizowany bulwar, molo spacerowe nad Jeziorem Drwęckim oraz nowy pasaż handlowy o zabudowie stylizowanej na XIX w. kamieniczki.

Ostróda zyskała w ostatnich latach tytuły: trzykrotnie Letniej Stolicy Warmii i Mazur, dwukrotnie Ulubionej Miejscowości Wypoczynkowej i dwukrotnie Najpiękniejszego Miasta Wyścigu Tour de Pologne.

dcmbhir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcmbhir
dcmbhir