Trwa ładowanie...
d31rp5f
porady
06-09-2007 11:37

Pamiątki

Jadąc do Chorwacji, nie należy nastawiać się, że przywieziemy mnóstwo „souvenirów”. Najlepszą pamiątka z pobytu będą własne zdjęcia i wspomnienia – w końcu jedzie się tam dla widoków, zapachów, smaków, słońca, ciepłego morza i leniwie upływających chwil.

Share
d31rp5f

Jadąc do Chorwacji, nie należy nastawiać się, że przywieziemy mnóstwo „souvenirów”. Najlepszą pamiątka z pobytu będą własne zdjęcia i wspomnienia – w końcu jedzie się tam dla widoków, zapachów, smaków, słońca, ciepłego morza i leniwie upływających chwil. Ale jeśli koniecznie chcemy coś kupić…

Symbolem Chorwacji są krawaty, które tu wymyślono. Jest to raczej droga pamiątka czy prezent (jakość jest naprawdę wysoka). Można je dostać w każdym większym mieście . Jako pamiątkę można również kupić kamienne płytki i ozdoby z napisami zrobionymi głagolicą lub motywem chorwackiej plecionki – słynnej pletenicy. Dużą popularnością cieszą się lalki w strojach ludowych, flagi, breloczki, widokówki na płytach CD ROM. Inną, bardziej praktyczną pamiątką, która przywodzi na myśl ten kraj, będzie oliwa z oliwek (kupiona w sklepie w oryginalnej butelce lub na bazarze) lub olejki eteryczne lawendowe i rozmarynowe, suszone figi i muszle (najlepiej samodzielnie wyłowione).

_ Źródło: Bezdroża _


d31rp5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31rp5f
d31rp5f