Trwa ładowanie...
d4572rc
d4572rc
Porady

Paszport

Najważniejszą rzeczą dla każdego turysty jest paszport. Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy jego data ważności jest dłuższa niż pół roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4572rc

Najważniejszą rzeczą dla każdego turysty jest paszport. Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy jego data ważności jest dłuższa niż pół roku. Jeżeli tak nie jest, to możemy nie dostać wizy do wielu krajów świata. Możemy się też narazić na dodatkowe problemy ze strony służb granicznych, do odesłania do kraju włącznie.
Do krajów tropikalnych nie wjedziemy również bez aktualnych potwierdzeń szczepień w międzynarodowej książeczce szczepień.
Młodzi ludzie powinni także pamiętać o dodatkowych dokumentach, takich jak legitymacja ISIC czy Euro<26, które pozwalają uzyskać wiele zniżek m.in. w muzeach, pubach, dyskotekach oraz przy zakupie biletów lotniczych, autobusowych, kolejowych lub komunikacji miejskiej.
Bez legitymacji IYHF w wielu krajach nie można korzystać ze schronisk młodzieżowych.

Legitymacja ISIC - legitymacja uprawniająca do zniżek dla studentów. Pytaj w B.P.Almatur i innych biurach podróży
Legitymacja Euro<26 - Europejska Karta Młodzieżowa Euro<26 - legitymacja dla osób w wieku od 12 do 26 lat. Szczegółowe informacje i miejsca zakupu pod adresem www.Euro26@euro.org.pl
Legitymacja IYHF - legitymacja uprawniająca do noclegu w schroniskach młodzieżowych. Pytaj w Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych. Więcej informacji pod adresem www.hostelling.com.pl

d4572rc

Podziel się opinią

Share

d4572rc

d4572rc