Trwa ładowanie...
d2k0hdv
granice
20-12-2007 10:10

Polska w strefie Schengen: opinie Internautów

W nocy z 20 na 21 grudnia strefa Schengen rozszerzy się o 9 nowych państw, w tym o Polskę. Oznacza to, że znikną szlabany na polskich przejściach z Litwą, Czechami, Słowacją i Niemcami. Równocześnie zwiększą się kontrole na odcinkach z Ukrainą, Białorusią i Rosją, gdzie przebiegać będzie zewnętrzna granica układu.

d2k0hdv
d2k0hdv
\"top\"
\"top\"

[

\"galeria\"
\"galeria\"

]( \"http://wiadomosci.wp.pl/polska-bez-granic-zdjecia-internautow-6038716848321153g\" )[

\"Zobacz
\"Zobacz

]( \"http://wiadomosci.wp.pl/polska-bez-granic-zdjecia-internautow-6038716848321153g\" )
Polska bez granic - zdjęcia Internautów

\"top\"
\"top\"

Poprosiliśmy Internautów o skomentowanie wejścia Polski do strefy Schengen:

d2k0hdv

Bardzo się obawiam, że poza nasze granice przedostaną się ludzie z marginesu społecznego. Należałoby zastanowić się jak rozwiązać ten problem. Tym tematem powinny się zająć nasze władze oraz gadające głowy w szklanym okienku.
Z pozdrowieniem dla redakcji - Alfred Kidawa

W poniedziałek rano przekraczałem granice w Świnoujściu. Od zjechania z promu o godzinie siódmej do celnika minęła godzina. Dokumenty, zaglądanie do pojazdów, piękne powitanie. Czy to się zmieni? Szczerze wątpię. Ludzie są z góry zaszeregowani jako przestępcy, a powinno być odwrotnie. Mentalność naszych służb granicznych pozostawia wiele do życzenia.
Pozdrawiam - Marek

Osobiście jest mi to obojętne czy wejdziemy do strefy Schengen, czy będzie tak, jak dotychczas było. Mieszkam na styku trzech granic od 60 lat i jak do tej pory nie miałem żadnych kłopotów z przejściem do Niemiec czy Czech. Ale to bardzo dobrze, że następuje stopniowe otwarcie granic, przynajmniej w UE. Ochrona ich jednak musi być ze względu na nieuczciwy element ludzki.
Tomek

Planowałam pojechać na granicę polsko-niemiecką 21 grudnia, ale po tym jak policja zatłukła 26-letniego Niemca w Polsce, to sie boję, czy nie będzie odwetu.
Elżbieta

d2k0hdv

Nie ja ten szlaban ustawiałem i nie ja go zdejmę. Ostatni raz to było niespodziewanie 1 września 1939 roku i nie wyszło to w perspektywie wielu lat dla nas na dobre.
LP

Moim zdaniem nie powinni znosić granic, ponieważ będzie dużo przemytu narkotyków, alkoholu, a może nawet broni. Przecież nikt nie będzie kontrolował tego, co ktoś przewozi i ile tego przewozi. W takim przypadku nie będziemy się czuć bezpiecznie. Politycy podpisując umowę w Schengen nie pomyśleli o właśnie takich zagrożeniach. Już wolałbym kontrole na granicach i korki, a wtedy przynajmniej nasz kraj byłby bardziej bezpieczny.
Bartek Młynarczyk

Może panowie redaktorzy przestaniecie mieszać ludziom w głowach, przejścia znikną tylko na granicach wewnętrznych. Na granicach zewnętrznych wszystko zostanie po staremu, dokładnie wszystko łącznie z niedoborem ludzi.
Magda

d2k0hdv

Pomimo otwarcia granic z 20 na 21 grudnia nie myślę na razie nigdzie jeździć. Mam swój kraj, w którym jest bardzo ciekawie i wesoło, więc po co gdzieś się tułać kiedy tutaj mamy tyle rozrywek?
autosan46

Teraz w Jędrzychowicah kolejka na wjazd do Polski jak w czasach po stanie wojennym. Komu zależy aby na parę godzin przed zniesieniem granic robić takie problemy? Jest tu wiele samochodów z angielskimi rejestracjami. Słowa premiera o powrotach do kraju na pewno zrozumieli. Tylko niech nikt nie pisze, że w przyszłości będzie lepiej bo następne zniesienie granic to będzie zniesienie granic wytrzymałości psychicznej i głosowanie na tych, co potrafią coś zrobić dla obywatela a nie tylko dla swojej partii.
Krzykowski

Tuż po północy przekroczę granicę! Mieszkam w Świnoujściu.
Zdzisława M

A jakie Ty masz zdanie w tej sprawie? Mieszkasz blisko granicy albo zamierzasz w najbliższym czasie przekroczyć granicę? Wyślij nam opinię lub zdjęcia!

d2k0hdv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k0hdv