Trwa ładowanie...

Polski Bus chce uczyć klientów kultury

Podróż Polskim Busem, a zwłaszcza jej początek, nie zawsze należy do miłych doświadczeń. Pasażerowie w walce o jak najlepsze miejsca wpychają się w kolejkę, a nawet posuwają do rękoczynów. Przewoźnik postanowił więc wyjść z inicjatywą społeczną, w której przekonuje, że warto zachowywać się kulturalnie.

Share
Polski Bus chce uczyć klientów kultury
Źródło: PolskiBus.com
d1e9nbk

- 18 sierpnia na naszych profilach społecznościowych zainicjowaliśmy autorską akcję PolskiBus.com Coolturalna Podróż. Jest to całkowicie nowa inicjatywa, będąca zapowiedzią cyklu filmików, które w zabawny sposób przypomną jak ważne jest między innymi szanowanie innych współpasażerów podczas wspólnej podróży - mówi Wirtualnej Polsce Piotr Pogonowski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com. - Pierwszy odcinek w całości poświęciliśmy na przypomnienie kilku zasad, których przestrzeganie sprawi, że każdy z pasażerów będzie mógł poczuć się komfortowo już na samym początku podróży, czyli w momencie wsiadania do autokaru oraz oddawania bagażu - dodaje.

Podjęto również pierwsze działania mające na celu uporządkowanie kolejek. Wprowadzone zostały m.in. słupki odgradzające, które są ustawiane przed autokarami odjeżdżającymi z przystanku Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska w Warszawie. Według informacji uzyskanych z Polskiego Busa, zabieg ten przynosi już zamierzony efekt - wchodzenie na pokład odbywa się bez tłoku i przepychanek.

d1e9nbk

Jednak, jak można usłyszeć od podróżnych, a także czytając komentarze w internecie, problem można by rozwiązać wprowadzając numerację miejsc, podobnie jak ma to miejsce np. przy rezerwacji samolotu czy pociągu. Zapytaliśmy o ten pomysł Piotra Pogonowskiego. - W najbliższym czasie nie planujemy wprowadzać numeracji miejsc w autokarach, jednak nie wykluczamy wprowadzenia nowości zwiększających komfort naszych pasażerów - taką odpowiedź, podobną do udzielanych mediom wcześniej, otrzymaliśmy. Należy więc mieć nadzieję, że Polacy wyniosą naukę płynącą z kampanii edukacyjnej i w naszym kraju zaczną obowiązywać standardy, które od lat funkcjonują na Zachodzie.

udm

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1e9nbk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e9nbk
d1e9nbk