Trwa ładowanie...
d28tqrz

Południowy Tyrol czeka na narciarzy

Południowy Tyrol cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków wyjeżdżających na narty za granicę. W sezonie zimowym 2007/2008 region ten odwiedziło o 200% więcej turystów z Polski niż w sezonie 2003/2004.

Share
d28tqrz

_ Nowe ośrodki narciarskie i nowe inwestycje na zimowy sezon 2008/2009. _

Południowy Tyrol cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków wyjeżdżających na narty za granicę. W sezonie zimowym 2007/2008 region ten odwiedziło o 200% więcej turystów z Polski niż w sezonie 2003/2004.

Przyjeżdżający do Południowego Tyrolu Polscy turyści przede wszystkim wybierają noclegi w pensjonatach (aż 33% odwiedzających decyduje się na ten rodzaj zakwaterowania) oraz w hotelach 3-gwiazdowych (30% gości).
Najpopularniejszymi wśród Polaków odwiedzających Południowy Tyrol są nadal takie regiony, jak: okolice ośrodka Merano, Val Gardena/Gröden oraz Plan de Corones/Kronplatz. (dane: Suedtirol Marketing Geschellshaft (SMG).

_ Oferta 2008/2009 _

d28tqrz

Nowa zimowa oferta na najbliższy sezon narciarski jest znacznie bogatsza od zeszłorocznej. Organizacja SMG dotychczas zrzeszała sześć regionów narciarskich (Plan de Corones/Kronplatz, Obereggen, Alpe di Siusi/Seiser Alm, Alta Pusteria/Hochpustertal, Val Senales/Schnalstal, Solda/Sulden). W tym roku w ofercie SMG pojawiły się hotele i pensjonaty z kolejnych dwóch regionów: Bressanone/Brixen oraz Carezza Ski/Karersse. Region Bressanone to dwa ośrodki narciarskie: Plose, gdzie znajduje się najdłuższa trasa zjazdowa liczącą ok. 9km oraz Gitschberg Jochtal, który dzięki łatwym terenom zjazdowym jest idealnym miejscem na zimowe ferie szczególnie dla rodzin z dziećmi.

_ „Kronplatz Snow Park” _

W Plan de Corones/Kronplatz, już 29 listopada br. otwarty zostanie nowy innowacyjny snow park. Będzie to największy i najnowocześniejszy taki obiekt narciarsko-snowboardowy w Południowym Tyrolu. „Kronplatz Snow Park” położony jest wzdłuż wyciągu „Belvedere”, na południowo-wschodniej ekspozycji stoku. Jego długość to 750-800m, a różnica wysokości wynosi 170m. Całkowita powierzchnia to 58 300m². Wyposażony jest w 3 tory dla narciarzy i snowboardzistów o różnym stopniu zaawansowania. Każdy z torów wyposażony jest w skocznie, boxy, raile, kickery o zróżnicowanej skali trudności. Ponadto budowany jest specjalny tor dla dzieci tzw. Family Fun Line z 6 różnymi hopkami i łukami oraz konstrukcją zamku dla szkółek narciarskich.Firma F-tech, we współpracy z klubem freestylowym Vitamine F, odpowiedzialna jest za projekt, wykonanie i nadzór nad Kronplatz Snow Park. W sumie do zbudowania snow parku zużytych zostanie się ok. 100 tys. m³ śniegu!

Południowy Tyrol to nie tylko doskonale przygotowane trasy narciarskie, na których nigdy nie brakuje śniegu, ale także świetna pogoda i gwarantowane 300 słonecznych dni w roku. Włoski Tyrol to w sumie 32 ośrodki narciarskie, 1 600km tras z widokiem na zapierające dech w piersiach Dolomity, których przepiękne, charakterystyczne szczyty mienią się o zachodzie słońca odcieniami czerwieni i koralowego różu.

_ „Polska to dla nas rynek ciągle rosnący, a naszym głównym celem na najbliższe kilka lat jest podwojenie liczby turystów z Polski odwiedzających nasz region.” _– powiedział dr Christof Engl, Dyrektor Suedtirol Marketing Gesellschaft.

W tym sezonie, Południowy Tyrol zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa już od początku listopada br. do końca kwietnia 2009.

_ Źródło: Media Metropolis _

d28tqrz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28tqrz
d28tqrz