Trwa ładowanie...

PowerPot - ogniskowa ładowarka

Jeśli horda zombie opanuje miasto i zmusi cię do ucieczki w dzicz lasu - albo, co bardziej realistyczne, wybierasz się na biwak - warto zabrać ze sobą przenośne źródło energii - PowerPot.

PowerPot - ogniskowa ładowarkaŹródło: stuff.pl/materiały prasowe
d1qqr9e
d1qqr9e

PowerPot to mała termoelektryczna płytka mocy, która po postawieniu nad ogniem umożliwi podładowanie elektrogadżetów. Tak, nie pomyliliśmy się, dzięki tej płytce z ognioodpornym kablem naładujesz swojego smartfona, tablet lub GPS. Wystarczy tylko umieścić PowerPot nad ogniskiem lub nad palnikiem gazowym, a do twojego sprzętu popłynie strumień ekoenergii.

Jak to działa? Termoelektryczność jest produkowana dzięki różnicy temperatur pomiędzy spodem płytki (nagrzewanym płomieniem) a jej wnętrzem (wypełnionym wodą, śniegiem lub lodem). Ten gadżet jest tak czuły, że możesz umieścić PowerPota nad gorącym źródłem, by powoli naładować swojego iPhone'a. Sprzęt wykonano z lekkiego, anodyzowanego aluminium, bez problemu znajdziesz w swoim plecaku miejsce dla tego cudeńka.

Na razie możesz kupić dwie wersje: 1.4L PowerPot V, który wygeneruje 5W energii oraz 1.9L PowerPot X, który wyprodukuje nawet 10W energii. Większa wersja przyda się do podładowania tabletu, mniejszej użyjesz by nakarmić rozładowany telefon. W fazie produkcji jest jeszcze trzeci model, 3.8: PowerPot XV, który powinien dostarczyć aż 15W czystej mocy.

Dwa mniejsze modele będą dostępne w czerwcu, zaś wersja XV trafi do sprzedaży w lipcu. Jeśli chcesz, już teraz możesz złożyć zamówienie na PowerPot za pośrednictwem strony produktu na serwisie Kickstarter.

Czytaj w TechTrendy.pl: Jak pokonać hakerów?

d1qqr9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qqr9e