Trwa ładowanie...
d3qq8k6

Pozwolenie na żeglugę (prijava)

W celu załatwienia tej podstawowej formalności trzeba mieć z sobą paszport, patent żeglarski, dowód rejestracyjny jachtu i polisę ubezpieczeniową.

d3qq8k6
d3qq8k6

Wtajemniczonym w krajowe przepisy pewnie pot spływa po czole na wiadomość o konieczności posiadania tej polisy – wszak w Polsce nie ubezpieczymy jachtu bez karty bezpieczeństwa. Jakie to kłopoty i koszty dla nas oznacza, większość doskonale zdaje sobie sprawę. I tu dobra wiadomość – bez trudu i błyskawicznie ubezpieczymy jacht od OC, a jeśli zechcemy, to i casco możemy uzyskać na miejscu za naprawdę umiarkowaną cenę.

Formalności związane z pozwoleniem na żeglugę załatwiamy w kapitanacie portu. Pozwolenie to ważne jest rok, a jego cena zależna od długości jachtu, przy czym nie jest wymagane dla jachtów o długości do 3 m. Teraz tylko należy sporządzić listę załogi, potwierdzić ją w kapitanacie i można płynąć. Jak wspomniano, pozwolenie może być wystawione tylko na właściciela i jego najbliższą rodzinę lub upoważnionego notarialnie kapitana. Upoważnienie można wystawić u notariusza w Chorwacji lub w Polsce, ale wtedy musimy przetłumaczyć je na język chorwacki i poświadczyć w ambasadzie.

_ Źródło: Bezdroża _

d3qq8k6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qq8k6