Trwa ładowanie...
d30yuk3
czechy
28-09-2007 16:34

Praga dla najmłodszych

Centrum Pragi ma do zaoferowania również tereny zielone, które czasem niełatwo znaleźć. Ale aby znaleźć się naprawdę na łonie przyrody, trzeba opuścić centrum miasta.

Share
d30yuk3

Centrum Pragi ma do zaoferowania również tereny zielone, które czasem niełatwo znaleźć. Ale aby znaleźć się naprawdę na łonie przyrody, trzeba opuścić centrum miasta (może z wyjątkiem okolic wzgórza Petřin, gdzie drzewa i trawniki pokrywają sporą przestrzeń).

Te idylliczne miejsca nie są jednak zbyt odległe: park Petřin, Žižkov, park Letná (jeśli myślimy o rozrywce dla dzieci, cyrk praski zawsze ustawia tutaj swoje namioty), ogrody na Małej Stranie, na Hradczanach i Ogród Franciszkański, rezerwat zwierzyny łownej z pałacykiem myśliwskim Gwiazda (Hvězda), sady wokół klasztoru na Břevnovie.

Park Stromovka, w dzielnicy Holesovice (tramwaje numer 17 lub 12) to wspaniałe miejsce, aby wybrać się tam z dziećmi. Jest to dawny rezerwat płowej zwierzyny, niegdyś teren łowiecki przeznaczony do użytku króla i jego dworu, podobnie jak Gwiazda (Hvězda w Pradze 6). Pawilony wystawowe na obrzeżach parku zapewniają dalsze rozrywki (Výstaviątě). Co roku, każdej wiosny odbywają się tu Targi Macieja (Matějská pout\'), które zachwycą zwłaszcza dzieci. Poza tym w okresie jesiennym mają tu miejsce inne wydarzenia. Nieco starsze dzieci mogą zobaczyć pawilon klasycystyczny, który mieści się w parku Stromovka, jak również Cisařský młyn Rudolfa II, o monumentalnej bramie w stylu barokowym, z krużgankowymi arkadami korytarzy i sztucznie utworzoną jaskinią wyżłobioną w skale.

Z parku Stromovka możemy kontynuować spacer, przechodząc przez wyspę Cisařský ostrov, położoną na wodach Wełtawy. Znajdziemy się wkrótce przy Trojskim zámku i dla tego widoku naprawdę warto wybrać się na ten spacer. Dzieci będą z pewnością miały motywację, jeśli obiecamy im później wizytę w ogrodzie zoologicznym, znajdującym się tuż obok. Ogród botaniczny jest położony nieco wyżej, na wzgórzu, dojdziemy do niego ulicą Trojską.

_ Źródło: Petit fute _

d30yuk3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30yuk3