Trwa ładowanie...
d1owbga
porady
06-09-2007 12:55

Przepisy celne

Do Chorwacji można wwieźć i wywieźć z niej dowolną sumę w obcej walucie, natomiast w walucie chorwackiej do – 15000 (HRK). Na przedmioty osobistego użytku nie ma cła, wwożąc sprzęt specjalistyczny i techniczny, należy zgłosić go na granicy.

d1owbga
d1owbga

[

Obowiązuje limit wwozu wyrobów alkoholowych (wyroby spirytusowe do 0,5 l, winiarskie do 2 l, piwo do 5 l), a także perfum (do 50 ml) i papierosów (do 200 sztuk lub do 50 cygar, a tytoniu do 250 g). Turyści mogą ubiegać się o zwrot podatku VAT (PDV), jeżeli dokonali zakupów i pojedynczy rachunek za nie przekracza 500 kun (nie dotyczy to dowodów zakupu benzyny, ropy i wyrobów ropopochodnych). O specjalne poświadczenie zakupu – tzw. czek podatkowy (Porezni ček – Tax Cheque) – można poprosić obsługę sklepu. Opuszczając Chorwację, należy przedstawić ten czek odpowiednim służbom, które po weryfikacji wypłacają należny zwrot podatku w kunach. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Zarządzie Celnym Republiki Chorwacji, tel.: +385 1 6502111 (w godz. 7.30–15.30), ]( \"http://bezdroza.pl\" )www.carina.hr.
Zabroniony jest przewóz przez granicę narkotyków. Problemy mogą nam również sprawić duże zapasy żywności czy wywożone z kraju rośliny lub ich sadzonki.

d1owbga

_ Źródło: Bezdroża _


d1owbga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1owbga