Trwa ładowanie...

Retro: Pentax Auto 110

Coś dla miłośników klimatów z lat 70.
Share
Retro: Pentax Auto 110
Źródło: stuff/materiały prasowe
d1o8vif

Co to jest?
Fotografia stała się ulubionym hobby całego świata dopiero, gdy po eksperymentach z 35-milimetrową taśmą filmową powstały aparaty na kliszę 35 mm. W 1972 roku Kodak stwierdził, że skoro na potrzeby zdjęć można zaadaptować taśmę 35-milimetrową, to można też wypróbować 16-milimetrową. Wynikiem tej próby jest 110 - mniejszy format przeznaczony do małych aparatów. Pentax wyprodukował lustrzankę korzystającą z tych filmów - z wymiennymi obiektywami i całą resztą - o wielkości paczki papierosów.

Po co mi taki?
Większość aparatów działających z filmami 110 to proste pstrykacze, które były fascynująco małe, ale i wątpliwej jakości. Auto 110 to prawdziwy aparat z automatycznym doborem ekspozycji, niezła obudową i szklanymi obiektywami. Zdjęcia nadal będą wyglądać trochę retro, ale będą ostre i odpowiednio naświetlone. Nie będziesz też miał problemu z kupnem filmu: Lomography zaczęło niedawno produkować czarno-białe i kolorowe filmy 110.

Czego szukać?
Jeśli masz pieniądze i cierpliwość, poszukaj zestawu Auto 110 z trzeba obiektywami (18, 24 i 50 mm), kilkoma filtrami i pokrowcem.

Pentax Auto 110, cena na aukcjach: 299 złotych.

Czytaj w TechTrendy.pl: Koniec z wkładaniem kart do bankomatów?

d1o8vif

Podziel się opinią

Share
d1o8vif
d1o8vif