Trwa ładowanie...
19-05-2016 08:34

Rimini - najmilszy włoski kurort

Rimini to prawdziwy kombinat turystyczny, goszczący latem każdego roku setki tysięcy osób. Przyjeżdżają tu ludzie z wielu krajów świata, których przyciąga między innymi miła atmosfera. W przeprowadzonej w 2013 roku ankiecie, w której wzięli udział turyści w 70 włoskich miejscowościach, kurort otrzymał tytuł "Miasto z uśmiechem". Jakie znajdziemy w nim atrakcje?

Rimini - najmilszy włoski kurortŹródło: Laborant/Shutterstock
d2r7h7u
d2r7h7u

Goście w najbardziej obleganym kurorcie Wybrzeża Adriatyckiego podejmowani są gorąco i z uśmiechem. Jednak to nie to przyciąga tu tłumy. Rimini to specyficzne miejsce, przez cały sezon zatłoczone i głośne. Jego największą atrakcją jest ciągnąca się przez kilometr plaża - piaszczysta i łagodnie opadająca do morza. Jest ona podzielona na prywatne sektory, które są płatne. Co prawda można wzdłuż niej spacerować, ale gdy chcemy sobie poplażować, trzeba zapłacić - 2 leżaki i parasol słoneczny to koszt 16-20 euro za dzień. A miejsce można dostać nawet w 15. rzędzie od brzegu, niewidocznego już prawie, morza. Na plaży dostępna jest bogata oferta dla osób uprawiających sporty wodne, a mniej aktywni mogą udać się w rejs po Adriatyku. Chcącym zaoszczędzić na opłacie za leżaki, możemy polecić plażę nr 1, położoną między delfinarium a portem – to jedyne *bezpłatne miejsce do plażowania *nad morzem w mieście.

Obcokrajowcy chwalą bogactwo oferty turystycznej i poziom usług, zwłaszcza postawę personelu, niemal całkowicie nastawionego na goszczenie urlopowiczów. Większość prywatnych plaż ma bogatą infrastrukturę – znajdziemy przy każdej z nich toalety, prysznice, przebieralnie, a często także punkty gastronomiczne, place zabaw dla dzieci czy boiska do piłki siatkowej. W wypożyczalniach sprzętu wodnego największym powodzeniem cieszą się kolorowe rowerki wodne ze zjeżdżalnią – za godzinę zapłacimy za nie 12-15 euro.

Rimini oferuje też szeroką ofertę proponowanych rozrywek. To miasto idealne zwłaszcza dla tych, którzy w czasie urlopu nie odmawiają sobie różnych, często kosztownych przyjemności. Kilometrami ciągną się tu ulice z hotelami, sklepikami z pamiątkami, knajpkami, a także miejscami wieczornych imprez. Znajdziemy w mieście nawet kasyno. Rimini to także świetna baza wypadowa na wycieczki do znanych włoskich miast - Wenecji, San Marino czy Florencji.

d2r7h7u

Zobacz także: Najpiękniejsze miejsca Włoch:

udm/wg

d2r7h7u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r7h7u