Trwa ładowanie...
APTN
drakula
17-10-2016 13:23

Rumunia - spędź noc w zamku Drakuli

Miłośnicy Drakuli mają niepowtarzalną okazję spędzić noc w jego zamku. Z okazji zbliżającego się Halloween na airbnb można wynająć komnatę w zamku w Branie w Rumunii i przespać się w... trumnie. - Co ważne – gość nie będzie jadł czosnku, dotykał srebra, patrzył w lustra, czyli spędzi czas, tak jak prawdziwy Drakula - mówi Ekaterina Kukurenko z serwisu airbnb.

Share
Rumunia - spędź noc w zamku DrakuliŹródło: Sorin Colac/Shutterstock
d1icjoo

Miłośnicy Drakuli mają niepowtarzalną szansę, by spędzić noc w jego zamku, położonym w miejscowości Bran (centralna Rumunia). Z okazji zbliżającego się Halloween na _ airbnb _ można wynająć komnatę w słynnym obiekcie i przespać się w... trumnie. - Co ważne – gość nie będzie jadł czosnku, dotykał srebra, patrzył w lustra, czyli spędzi czas jak prawdziwy Drakula - mówi Ekaterina Kukurenko z serwisu airbnb.

Od 1920 r. zamek w Branie pełnił funkcję rezydencji letniej królowej Rumunii - Marii Aleksandry Wiktorii Sachsen-Coburg-Gotha. Dzięki książce irlandzkiego pisarza _ Brama Stokera _ obiekt uchodzi za siedzibę Drakuli, choć wampir nigdy w nim nie mieszkał. Od 2011 roku mieści się tam muzeum historyczne. Więcej informacji na temat zamku znajdziecie w materiale wideo.

ir

d1icjoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1icjoo
d1icjoo