Trwa ładowanie...
na śniegu
06-02-2009 15:48

San Martino di Castrozza, Primiero i Vanoi

San Martino di Castrozza, Primiero i Vanoi to renomowane ośrodki turystyczne odwiedzane przez miłośników gór przez cały rok a w szczególności zimą.

San Martino di Castrozza, Primiero i VanoiFot: Trentiono SPA/Skiinfo.pl
d11wvq6
d11wvq6

Obszar narciarski San Martino di Castrozza - Passo Rolle znajduje się w wyjątkowym miejscu Dolomitów - na południowym krańcu okręgu narciarskiego Dolomiti Superski, gdzie panują niezbyt niskie temperatury, a większość dni jest słonecznych. Trasy narciarskie o długości ponad 60 km są wytyczone w przepięknym środowisku naturalnym. Szlaki te o zróżnicowanym stopniu trudności i zawsze dobrze przygotowane, obsługiwane są przez 23 wyciągi i kolejki linowe. Nieustannie unowocześniany system urządzeń dośnieżających gwarantuje przez cały sezon optymalne warunki zjazdowe na 95% tras narciarskich. Uzupełnieniem oferty zimowej jest oświetlony szlak zjazdowy, na którym można szusować po zmroku, plac zabaw na śniegu dla dzieci, 100 instruktorów narciarskich pomagających w nauce i doskonaleniu umiejętności, 30 km tras narciarstwa biegowego.

Miejscowości turystyczne oferują obiekty noclegowe o wysokim standardzie, z których wiele posiada centra odnowy biologicznej. Nie brakuje tu poza tym schronisk wysokogórskich, obiektów świadczących usługi noclegowe ze śniadaniem (bed&breakfast), gospodarstw agroturystycznych, apartamentów wakacyjnych do wynajęcia od osób prywatnych i w obiektach typu residence.

Bogaty program imprez, atrakcji, propozycji wycieczek i ofert rozrywki po nartach urozmaica urlop zimowy w tym przepięknym zakątku regionu Trentino.

Ważnym atutem wakacji w tych stronach są walory środowiska naturalnego. Nie tylko widok na cały masyw Pale, bogactwo lasów, które wpływają kojąco na zdrowie psychofizyczne, różnorodność gatunków flory i fauny, ale przede wszystkim przyrodniczy obszar chroniony Parco Naturale Paneveggio Pale di San Martino, gdzie od ponad 30 lat propaguje się zasady ochrony środowiska, organizując wycieczki z przewodnikiem, zajęcia dla dzieci, całodniowe wyprawy do bacówek, warsztaty środowiskowe oraz zwiedzanie 5 centrów wystawowych.

d11wvq6

Dla rodzin proponowany jest ciekawy program Family Fun, który obejmuje zajęcia w plenerze, zabawę i animacje oraz transfer na kurs narciarski specjalnym skibusem dla dzieci od 4 do 12 lat. Uczestnictwo w zajęciach programu, realizowanych od Świąt Bożego Narodzenia do Wielkanocy, jest bezpłatne dla gości obiektów noclegowych, które przystąpiły do programu.

San Martino di Castrozza (1450 m n.p.m.) jest eleganckim, tętniącym życiem miasteczkiem turystycznym. Wierchy masywu Pale, dominujące nad nim oraz gęste lasy sprawiają, że jest to charakterystyczny ośrodek górski. Latem proponowany jest tu bogaty program imprez i atrakcji. San Martino to idealne miejsce dla miłośników alpinizmu i wycieczek wysokogórskich, ale również dla osób poszukujących niepowtarzalnego i wyrafinowanego nastroju. Zimą obszar ten staje się rajem dla narciarzy, oferując gęstą sieć tras zjazdowych, do których dociera się bezpośrednio z miasteczka. Można również szusować na trasach pobliskiego terenu narciarskiego Passo Rolle, położonego w wysokich górach. Znajdują się tu liczne obiekty noclegowe świadczące usługi na wysokim poziomie.

Primiero (650-750 m n.p.m.) jest to rozległa dolina położona u stóp Pale di San Martino. Znajduje się tu sześć tętniących życiem miasteczek rozrzuconych wśród malowniczych łąk, dróg oraz szlaków wędrówkowych i ścieżek rowerowych. Te ośrodki turystyczne są bogate w zabytki świadczące o ich długiej historii, toteż proponują wiele imprez i atrakcji.

Dolina Primiero połączona z odległymi o 14 km trasami San Martino, do których można dotrzeć skibusem, oferuje ponadto jedną trasę łatwą oraz ośrodek narciarstwa biegowego w Passo Cereda. Standard obiektów noclegowych jest zróżnicowany - od komfortowych hoteli z centrum odnowy biologicznej i pensjonatów po obiekty świadczące usługi noclegowe ze śniadaniem (bed&breakfast) i apartamenty.

d11wvq6

Vanoi (700-1000m n.p.m.) jest to szeroka dolina z rozległymi lasami, pastwiskami i małymi osadami górskimi położonymi wśród łąk. Fakt, że dolina ta stała się celem przyjazdów licznych turystów nie zmącił jej naturalnego spokoju i piękna. Jest to idealne miejsce na spacery i piesze wycieczki o każdej porze roku. Oferta obiektów noclegowych nie jest zbyt bogata, ale charakteryzuje się zachowaniem odpowiedniej relacji ceny do jakości.

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d11wvq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11wvq6