Trwa ładowanie...
cypr
09-03-2010 15:27

Sanktuarium osiołka na Cyprze

Cypr, jak przystało na trzecią co do wielkości wyspę na Morzu Śródziemnym, to doskonałe miejsce na plażowanie ale nie tylko. Zobaczmy jakie inne atrakcje oferuje nam wyspa, na której jak głosi legenda wyłoniła się z piany morskiej Afrodyta.

Sanktuarium osiołka na CyprzeŹródło: sxc.hu
d3257j4
d3257j4

Cypr, jak przystało na trzecią co do wielkości wyspę na Morzu Śródziemnym, to doskonałe miejsce na plażowanie ale nie tylko. Zobaczmy jakie inne atrakcje oferuje nam wyspa, na której jak głosi legenda wyłoniła się z piany morskiej Afrodyta.

1. Pafos Bird Park – Ogród Ptaka

Oto jak wielka pasja do kolekcjonowania ptaków przeradza się w jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Cypru. „Pafos Bird Park” zaprasza do zwiedzania i podziwiania imponującej kolekcji ptaków takich jak egzotyczne papugi, orły, sowy, pawie czy tukany. Można zobaczyć także inne fascynujące zwierzęta: jelenie, antylopy, gazele, żyrafy i żółwie. To wspaniała okazja by zrelaksować się, w otoczeniu szumiących wodospadów i śpiewu ptaków!

Park położony jest 15 km od Pafos, 6 km za Coral Bay. Park czynny jest przez 365 dni w roku, w sezonie zimowym (1 października -31 marca) w godzinach 9.00-17.00, a w sezonie letnim (1 kwietnia-30 września) w godzinach 9.00-20.00.

d3257j4

Więcej informacji: Pafos Bird Park, www.pafosbirdpark.com

2. Cyprus Donkey Sanctuary – Sanktuarium Osiołka w wiosce Vouni, 36 km na północ od Limassol

W „Sanktuarium osiołka” mieszka obecnie 120 osiołków. Wizyta w sanktuarium to nie lada atrakcja, zwłaszcza dla dzieci, które przychodzą tutaj podejrzeć życie zwierząt, dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach i wyprowadzić na spacer. Można nawet zaadoptować osiołka wpłacając dowolną kwotę pieniędzy na jego utrzymanie, otrzymując w zamian certyfikat potwierdzający adopcję. Zwierzętami opiekuje się charytatywna organizacja non – profit „Przyjaciele cypryjskiego osiołka”.

Czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 – 16:00

d3257j4

3. Snake George – Park Gadów – w regionie Pafos (przy drodze Pangeia – Agios Georgios)

W tym centrum edukacji przyrodniczej można dowiedzieć wiele na temat życia gadów, a także obserwować wiele okazów.

Czynne codziennie od 10:00 do zachodu słońca.

Więcej informacji: www.snakegeorge.com.www.snakegeorge.com

4. Akwaria Oceaniczne - Paphos Aquarium oraz Protaras Ocean Aquarium

Wizyta w akwariach oceanicznych to okazja do zobaczenia setek okazów ryb i innych gatunków zwierząt pochodzących z raf koralowych, ciemnych głębi Atlantyku i Pacyfiku, Morza Czerwonego, Śródziemnego. Można tu zobaczyć m.in. piranie, rekiny, krokodyle, pingwiny.

Więcej informacji:

Paphos Aquarium www.tsiolis.com.cy

Protaras Ocean Aquarium ocean@cytanet.com.cy+'?' )

d3257j4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3257j4