Trwa ładowanie...
pojazd
17-08-2012 15:27

Stompy - pojazd przypominający pająka

Po tym, jak Japończycy stworzyli pierwszego mecha już nic miało nas nie zadziwić. Tymczasem dotarliśmy do projektu, który jeszcze bardziej przybliży nas do świata pełnego robotów.

Share
Stompy - pojazd przypominający pająkaŹródło: stuff/materiały prasowe
d3huxe9

Wielkie maszyny kroczące to jedne z tych zabawek, o którym marzy każde dziecko. Niestety, AT-AT mogliśmy podziwiać tylko na filmach. Na polach walki – oraz ulicach miast – o wiele lepiej sprawują się klasyczne wielokołowce. Na szczęście nie wszyscy porzucają dziecięce marzenia – grupa miłośników robotyki, członkowie zespołu Project Hexapod, wystawili na Kickstarterze dość nietypową ofertę: postanowili stworzyć Stompy, pierwszą maszynę kroczącą przypominającą gigantycznego pająka.

Zespół potrzebował stosunkowo niewielkiej kwoty w porównaniu do innych kickstarterowych projektów. Po upływie zaledwie 11 dni Project Hexapod uzbierał wymagane 65 tysięcy dolarów, co oznacza, że już wkrótce będziesz mógł zasiąść za sterami zmechanizowanego pojazdo-pająka.

Wspierający akcję internauci co prawda nie mogą kupić robota na własność, ale mogą zarezerwować sobie przejażdżkę tym sprzętem albo nabyć pamiątkowy fragment Stompy’ego, na przykład jedno z jego sześciu odnóży. Dość oryginalny prezent, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę specyfikację tego sprzętu: nie jest to jakiś mały robocik, lecz 5,5-metrowy zmechanizowany pająk napędzany 135-konnym silnikiem.

To jeszcze nie koniec dobrych informacji. Jeśli zespół uzbiera 300 tysięcy dolarów, stworzy małe robo-zoo, w którym Stompy nie będzie czuł się samotny. Szalone? Owszem, ale co z tego. W końcu nawet maszyny zasługują na odrobinę luksusu i towarzystwa.

Czytaj więcej na TechTrendy.pl: Oto sport przyszłości!

d3huxe9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3huxe9
d3huxe9