Trwa ładowanie...

Sylwester - gdzie i za ile?

Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym. Jest to czas, który chcemy spędzić w wyjątkowy sposób nie martwiąc się o gotówkę. W ubiegłym roku na świętowanie sylwestra wydaliśmy prawie 8 mld zł. To koszt wybudowania pięciu Stadionów Narodowych. Czy w tym roku będzie podobnie?

Share
Sylwester - gdzie i za ile?Źródło: www.portalsylwestrowy.pl
d39dh8t

Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym. Jest to czas, który chcemy spędzić w wyjątkowy sposób nie martwiąc się o gotówkę. W ubiegłym roku na świętowanie sylwestra wydaliśmy prawie 8 mld zł. To koszt wybudowania pięciu Stadionów Narodowych. Czy w tym roku będzie podobnie?

Nadchodzą święta i podwyżki
Polska mentalność nakazuje, aby w święta stół uginał się od pyszności, a pod choinką leżały prezenty. również powinien być hucznie obchodzony. Jednak nie każdego stać na takie podejście, szczególnie, że w tym roku podrożały o 15% prawie wszystkie produkty które zazwyczaj znajdują się na świątecznym stole. Badania PAYBACK Opinion Poll pokazują, że zdecydowana większość Polaków wyda na prezenty bożonarodzeniowe średnio między 200-500 zł. W ogólnym rozrachunku przeciętna polska rodzina wyda prawie tysiąc złotych na świąteczne przygotowania.

Sylwestrowe wydatki Polaków
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPMG z 2011 roku, średnie wydatki gospodarstwa domowego wynosiły 550 zł, a przeciętny dorosły Polak planował wydać ponad 250 zł. Najwięcej pieniędzy bo, aż 42% sylwestrowych wydatków, Polacy postanowili przeznaczyć na żywność. Wstęp na zorganizowaną imprezę, lub bal wynosił jedynie 10% kosztów co stanowiło ponad 0,8 mld zł. Jak pokazują badania najwięcej osób (prawie 60%) deklarowało, że spędzi sylwestra w domu, 13% odpowiedziało, że spędzi tę noc na imprezie prywatnej ze znajomymi lub rodziną, a zaledwie 9% badanych stwierdziło, że wybiera się na bal czy zorganizowaną imprezę w lokalu. A jak jest w tym roku? Z sondy przeprowadzonej przez portal wymarzonysylwester.pl wynika, że prawie 35% ankietowanych zamierza spędzić sylwestra na domówce ze znajomymi. Na bal sylwestrowy wybierze się ponad 16% badanych, a na miejskiego sylwestra nieco ponad 5%.

d39dh8t

Jeśli nie sylwester w domu to gdzie?
Sylwester w domu jest najczęściej wybieraną opcją, jednak są też inne możliwości, które pozwolą nam przywitać w nietypowy sposób. Analiza przeprowadzona przez portal sylwestrowy.pl wskazuje, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się zorganizowane imprezy tematyczne np. sylwester w stylu amerykańskim, włoskim (gangsterskim) czy rosyjskim. Polacy stają się także bardziej otwarci na inne kultury, dlatego preferują zagraniczne kierunki sylwestrowe. Według badań portalu sylwestrowy.pl dotyczących zagranicznych wyjazdów sylwestrowych, ponad 32% badanych deklaruje, że przywita Nowy Rok w Egipcie.

Przeczytaj także:

Ile kosztują polskie zabawy sylwestrowe?
Jeśli zdecydujemy się na spędzenie sylwestra na balu będziemy musieli wydać około 180 zł za osobę. Sylwester w hotelu *to wydatek minimum 300 zł od osoby za nocleg, ceny są bardzo zróżnicowane i zbliżają się nawet do 1000 zł za osobę. Aby przywitać Nowy Rok w klubowym stylu trzeba wydać ponad 170 zł od osoby. Stawki są różne w zależności od lokalizacji, proponowanych atrakcji oraz renomy miejsca. Jednak największą popularnością jak co roku, pomimo wysokich cen cieszy się region górski. *Sylwester na nartach, leśny kulig w zaśnieżonych górach - to uroki spędzania sylwestra w najbardziej obleganych górskich ośrodkach wypoczynkowych.

Jedno jest pewne, niezależnie od tego gdzie spędzimy sylwestra - w domu, na balu, w hotelu czy na nartach - zawsze wiąże się to z poniesieniem mniejszych bądź większych wydatków. Niektórzy korzystają z tak zwanych “chwilówek” czyli szybkich pożyczek, inni sylwestrowe wydatki planują nawet pół roku wstecz tak, aby tydzień przed zabawą nie martwić się o pieniądze. Sposobów na sfinansowanie zabawy sylwestrowej jest tak wiele jak pomysłów na oryginalne przywitanie Nowego Roku.

d39dh8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39dh8t
d39dh8t