Trwa ładowanie...

Tropical Islands - wodny raj pod Berlinem

Park rozrywki Tropical Islands położony jest w odległości ok. 60 km Berlina i 90 km od granicy z Polską. Miejsce rodem z Karaibów mieści się na dawnej hali produkcyjnej sterowców, największym hangarze świata. Miejsce to od lat cieszy się dużą popularnością.

Share
Tropical Islands - wodny raj pod Berlinem
Źródło: tropical-islands.de
d1jbodc

Park rozrywki Tropical Islands położony jest w odległości ok. 60 km od Berlina i 90 km od granicy z Polską. Miejsce rodem z Karaibów mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców, największym hangarze świata. Miejsce to od lat cieszy się dużą popularnością i odwiedzane jest licznie przez turystów.

Egzotyczna kraina rozciąga się na długości 360 metrów i mierzy 107 metrów wysokości. Na powierzchni 66 tys. m kw. znajdują się m.in. złote plaże, baseny, zjeżdżalnie, egzotyczne zwierzęta czy domki wypoczynkowe nawiązujące architekturą do tradycji balijskiej i tajskiej. Duże wrażenie na odwiedzających robi największy na świecie zadaszony las tropikalny.

Pod kopułą hangaru przez całą dobę panuje stała temperatura 26 st. C. Temperatura wody w ogromnym basenie zwanym "Morzem Południowym" jest o stopień wyższa. Nad zbiornikami położona jest 200-metrowa plaża, którą pokrywa złoty piasek przywieziony z Włoch. Znajdziemy tu także najwyższą zjeżdżalnię wodną w Niemczech - wznosi się ona na wysokość 27 metrów.

d1jbodc

Na terenie Tropical Islands znajduje się także "Laguna Bali", w której temperatura wody wynosi 32 st. C. Do zbiornika przylega grota i zjawiskowy wodospad. Wieczorem cały akwen jest podświetlony na różne kolory, co sprawia, że jest to najbardziej romantyczne miejsce w całym obiekcie.

Tropical Islands z zewnątrz (fot. LianeM / Shutterstock.com)
Tropical Islands z zewnątrz (fot. LianeM / Shutterstock.com)

Tropical Islands to obiekt nowoczesny, jednak jego historia sięga pierwszej połowy XX w. Dawniej mieściło się tu lotnisko wojskowe niemieckich sił powietrznych dla szkoły lotniczej Brand-Guben. W ostatnich miesiącach wojny przeszło ono pod dowództwo sił powietrznych Wehrmachtu. W 1945 r. port zajęła armia radziecka. Z biegiem lat awansowało on do jednego z największych lotnisk wojskowych NRD. Od 1992 r. było zarządzane przez Kraj Związkowy Brandenburgi, następnie przechodziło w ręce prywatne. W 2003 r. obiekt został kupiony za 17,5 mln euro przez malezyjskie konsorcjum _ Tanjong PLC/Colin Au _, w celu stworzenia hali Tropical Islands. W 2014 r. nastąpiło huczne otwarcie nowej, podberlińskiej atrakcji.

Cena wstępu:
Za wstęp do Strefy Tropikalnej dorośli muszą zapłacić 33 euro. Za bilet ulgowy (dzieci w wieku 6-14 lat) zapłacimy 28,5 euro. Za bilet łączony do obu stref dorośli muszą zapłacić 39,50 euro, a bilet rodzinny, uprawiający do wejścia 2 osoby dorosłe i maksymalnie 4 dzieci (w wieku 6-14 lat) - 125 euro.

d1jbodc

Dojazd do Tropical Islands

Samochodem:
Tropikalna kraina znajduje się przy autostradzie A13 (Berlin-Drezno), ok. 35 km na południe od Berlina-Schönefeld. Należy opuścić autostradę na zjeździe Staakow i jechać jeszcze 3 km kierując się oznaczeniami. Drogi dojazdowe do Tropical Islands są przejezdne również w okresie zimowym.
Adres: Tropical-Islands-Allee 1 15910 Krausnick, Niemcy

Pociągiem:
Pociąg pospieszny RE 2 odjeżdża z Berlina lub Cottbus do stacji Brand (Niederlausitz) co godzinę. Podróż trwa ok. 50 minut.

Pociąg osobowy RB 14 odjeżdża również co godzinę ze stacji Berlin Ostbahnhof przez Karlshorst i Königs Wusterhausen lub – z odwrotnego kierunku - przez Senftenberg i Lübben. Ze stacji w Brand do Tropical Islands można dojechać bezpłatnym autobusem. Godziny odjazdu autobusów są dopasowane do czasu przyjazdu pociągów.

wg/pw

d1jbodc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jbodc
d1jbodc