Trwa ładowanie...
d3vr0tu
27-08-2006 00:14

Trynidad i Tobago

Trynidad i Tobago, leżące wzdłuż wybrzeży wenezuelskich, słyną z wielobarwnego karnawału odbywającego się dorocznie w lutym. Nie jest to jedyna atrakcja archipelagu; są tu plaże pełne delikatnego piasku, przezroczysta woda, zróżnicowany krajobraz tropikalny - górzysty i wulkaniczny, a także przebogata fauna i flora.

d3vr0tu
d3vr0tu

_ Stolica: Port of Spain Waluta: dolar Trynidadu i Tobago (TTD); 1 USD = 6,27 TTD (kurs z 2.04.2008)* Język urzędowy: angielski * _

WIZA I PRZEPISY WJAZDOWE
Obywateli polskich nie obejmuje obowiązek wizowy przy wjeździe na terytorium Trynidadu i Tobago w celu turystycznym, na pobyt do 30 dni. Aby uzyskać wizę na dłuższy pobyt, należy złożyć w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Polsce dwa wypełnione wnioski wizowe (dostępne na stronie internetowej: www.gov.tt), dwa zdjęcia paszportowe, waż­ny paszport (do wglądu) oraz kserokopię paszportu, potwier­dze­nie zakwaterowania na Trynidadzie, wyciąg z konta banko­wego potwierdzający posiadanie środków na wydatki związane z pobytem, potwierdzenie zatrudnienia i/lub nauki w Polsce, rezerwację biletu powrotnego. Opłata wynosi 120 PLN (plus opłata za teleks 60 PLN) – płatne przy składaniu dokumentów. Dokumenty można składać od poniedziałku do piątku w go­dzinach 8.30–10.00. Procedura wydawania wizy przez Amba­sadę Wielkiej Brytanii trwa ok. 3 tygodni. Wniosek można również złożyć w Ambasadzie Trynidadu i Tobago w Caracas; czas oczekiwania na wizę to 14 dni roboczych. W placówkach dyplomatycznych tego kraju za granicą wiza
turystyczna kosztuje 10 USD. Przy przekraczaniu granicy trzeba okazać bilet po­wrotny, rezerwację hotelową, a także środki finansowe potrzebne na czas pobytu (ich wysokość nie została określona). Wymagany okres ważności paszportu wynosi 6 miesięcy.

PRZEPISY CELNE
Nie ma restrykcji przy wwożeniu i wywożeniu pieniędzy.

d3vr0tu

MELDUNEK
Nie ma obowiązku meldunkowego.

UBEZPIECZENIE
Uznawane są tylko ubezpieczenia firm międzynarodowych.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA
Nie są wymagane żadne szczepienia. Jeśli turysta podróżuje na południe kraju, wskazane jest zaszczepienie się przeciw malarii i dendze. Turyści mają możliwość uzyskania pomocy lekarskiej zarówno bezpłatnej, jak i płatnej. Wizyta w klinice kosztuje od 40 do 150 USD, natomiast dzień pobytu w szpitalu – od 200 do 250 USD. Wszystkie usługi medyczne wykonywane w szpitalu są płatne dodatkowo.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Wymagane jest mię­dzyna­rodowe prawo jazdy oraz obowiązkowo miejscowe świadectwo zdrowia, które wraz z prawem jazdy upoważnia do prowadzenia pojazdów. Świadectwo zdrowia można otrzymać po poddaniu się odpowiednim badaniom w wyznaczonych do tego placówkach. Koszt badań wynosi ok. 15 USD.

d3vr0tu

BEZPIECZEŃSTWO
Nie ma zagrożenia przestępczością. Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju.

ŚWIĘTA
Dni wolne od pracy: Nowy Rok, 7 lutego – karnawał, Wielki Piątek, Poniedziałek Wielkanocny, 30 marca – Święto Kościoła baptystów, 30 maja – Dzień Indian, 10 czerwca – Boże Ciało, 19 czerwca – Dzień Pracy, 1 sierpnia – Dzień Emancypacji, 31 sierpnia – Dzień Niepodległości, 24 września – Dzień Republiki, 21–23 listopada – święta etniczne Divali i Eid ul Fitr, 25–26 grudnia – Boże Narodzenie.

d3vr0tu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vr0tu