Trwa ładowanie...

Tyrol - czas start!

5 tyrolskich lodowców daje sygnał do rozpoczęcia sezonu zimowego już we wrześniu i październiku. W listopadzie dołączają do nich pierwsze, najwyżej położone ośrodki poza lodowcami, a w grudniu – wszystkie pozostałe. Rozpoczęcie zimy świętują także tyrolskie ośrodki narciarstwa biegowego i skialpinizmu – organizują festiwale, warsztaty i kursy.

Tyrol - czas start!Źródło: Shutterstock.com, fot: Bildagentur Zoonar GmbH
d3twgpn
d3twgpn

5 tyrolskich lodowców – lokalizacja imprez

Podczas gdy Lodowiec Hintertux gwarantuje przez okrągły rok najwyższą przyjemność z jazdy na nartach, lodowcowe ośrodki narciarskie w Ötztal, Pitztal, Kaunertal i Stubai robią sobie latem krótkie wakacje. Ta przerwa skończyła się w weekend 9-10 października 2015, gdy na Lodowcu Kaunertal już po raz 30 odbyła się impreza inaugurująca sezon KTO (Kaunertal Opening) z udziałem profesjonalnych zawodników sceny snowboardowej i freeskiingowej i wieloma imprezami. Ośrodek narciarski Sölden póki co otworzył położony najwyżej Rettenbach dwudniową imprezą pełną akcji. W kolejny weekend, 16 - 18 października 2015, swoje podwoje otworzył Lodowiec Stubai podczas spektakularnej imprezy otwarcia parku śnieżnego Stubai Premiere. Ośrodek narciarski na Lodowcu Pitztal zorganizował trwające od 16 do 18 października najwyżej położone lodowcowe święto w Tyrolu.

Szaleństwa na stoku i szalone imprezy

Od listopada 2015 sporty zimowe w Tyrolu świętują rozpoczęcie sezonu zimowego. Wszystko zaczyna się 11 listopada w położonym poza lodowcami ośrodku narciarskim Obergurgl/Hochgurgl. Pod koniec listopada ośrodek narciarski Ischgl znów stanie się sceną pierwszego koncertu „Top of the Mountain Concerts“ na Idalp. Dotychczas występowały tu gwiazdy największego formatu jak Elton John, Robbie Williams, Gossip, Kylie Minogue czy Alanis Morissette. Sezon narciarski zaczyna się w Ischgl kolejnym słynnym wydarzeniem – 28 listopada 2015 międzynarodowe gwiazdy spotykają się tu co roku na otwarciu sezonu w St. Anton na Arlberg. Ośrodek sportów zimowych między 4 a 6 grudnia zamieni się w salę koncertową, gdzie zgromadzą się liczni goście. W sobotni wieczór publikę rozgrzewać będą „Sportfreunde Stiller“. Gościem specjalnym będzie ikona muzyki pop lat 80-tych Kim Wilde. Występy na żywo będzie można podziwiać podczas Ski JuweSezonl Opening w Alpbach oraz Wildschönau w weekend 11-13 grudnia 2015. Liczne zespoły i
DJe zadbają o odpowiedni klimat na start zimy. Dodatkowo 13 grudnia ma miejsce wielkie otwarcie sezonu zimowego w Nauders na Reschenpass, gdzie od południa będzie bawił gości program artystyczny z gościnnym udziałem gwiazdy – Juliana Davida.

Otwarcie sezonu dla narciarzy biegowych i skitourowców

Będziemy także świętować hucznie otwarcie pierwszych tras biegowych w tym sezonie zimowym. Już po raz 17-ty między 11 a 13 grudnia 2015 odbędzie się wielka weekendowa feta z okazji otwarcia sezonu zimowego w hali Sporthaus Wedl w regionie olimpijskim Seefeld. Podczas ciekawych warsztatów i kursów można po raz pierwszy w sezonie spróbować sił na nartach i wypróbować markowy sprzęt. Kolejną atrakcją na początek zimy jest odbywający się już po raz trzeci austriacki festiwal skitourowy w Lienz, na który zapraszamy od 11 do 13 grudnia 2015. Po wielkiej fecie na otwarcie, zapraszamy na pokaz filmów i fachowe wykłady informujące o bogatej tradycji tego sportu. Test sprzętu skitourowego na Zettersfeld to możliwość wymiany pomysłów i uzyskaniu fachowych porad oraz do odbycia skitourowego safari na zróżnicowanych drogach w Tyrolu Wschodnim. Dużą popularnością cieszy się też obóz bezpieczeństwa narciarskiego „Skitourensafetycamp”.

Tyrol z ponad dziesięcioma milionami odwiedzających gości i ponad 43 milionami noclegów w sezonie 2011/12 oraz 34 Regionalnymi Stowarzyszeniami Turystycznymi należy do wiodących miejsc wypoczynku w Alpach. Turystyka w Tyrolu ma blisko 200-letnią historię i liczne pionierskie osiągnięcia na koncie. Zarówno latem jak i zimą goście doceniają piękno przyrody, wysoką jakość obsługi i infrastruktury jak i znaną w świecie gościnność.

Więcej na: www.tirol.at

d3twgpn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3twgpn