Trwa ładowanie...
detocra
porady
05-09-2007 12:56

Ubezpieczenia

Mimo istniejącej międzynarodowej umowy z Chorwacją o współpracy w dziedzinie służby zdrowia, która dotyczy pomocy lekarskiej, warto się ubezpieczyć, gdyż pomoc ta jest świadczona w bardzo ograniczonym zakresie, np. jako pierwsza pomoc ofiarom wypadków drogowych.

detocra
detocra

Mimo istniejącej międzynarodowej umowy z Chorwacją o współpracy w dziedzinie służby zdrowia, która dotyczy pomocy lekarskiej, warto się ubezpieczyć, gdyż pomoc ta jest świadczona w bardzo ograniczonym zakresie, np. jako pierwsza pomoc ofiarom wypadków drogowych. Samo ubezpieczenie gwarantujące zwrot kosztów ewentualnego leczenia nie jest drogie, ale wizyta u lekarza lub, co gorsza, leczenie szpitalne bez takiego ubezpieczenia kosztuje bardzo dużo.

Jeżeli wybieramy się w podróż samochodem, ważne jest sprawdzenie terminu ważności ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, obowiązującego posiadaczy pojazdów mechanicznych. Można rozważyć także ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, choć na terenie Chorwacji kradzieże zdarzają się rzadko.

Turyści, którzy wyjeżdżają za granicę na wczasy lub wycieczkę organizowaną np. przez biuro podróży, powinni sprawdzić, czy w cenę wliczone jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Jeżeli tak, to w jakiej firmie biuro je wykupiło i jakie wybrało kwoty gwarancyjne. Są to zazwyczaj kwoty niewielkie, ponieważ biura podróży na ogół ubezpieczają swoich klientów na najniższe sumy gwarancyjne. Jeśli uczestnicy wczasów czy wycieczki nie zostali ubezpieczeni przez organizatora wyjazdu od kosztów leczenia ubezpieczenie obejmuje tylko następstwa nieszczęśliwych wypadków, a za ewentualną pomoc medyczną za granicą turyści będą musieli zapłacić z własnej kieszeni. Pełny pakiet ubezpieczeniowy wykupiony w towarzystwie ubezpieczeniowym zapewni nam całkowite odszkodowanie w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu podczas wakacyjnego wyjazdu.

_ Źródło: Bezdroża _


detocra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
detocra