Trwa ładowanie...
09-01-2009 14:41

Val di Fiemme - Trentino

Narciarstwo alpejskie, 5 narciarskich obszarów i 110 kilometrów tras. Val di Fiemme, słynny turystyczny ośrodek u stop Dolomitów wyróżnia się z wielu, ponieważ oferuje podwójne możliwości, zarówno narciarstwa alpejskiego jak i biegowego, i to na najwyższym poziomie.

Val di Fiemme - TrentinoFot: Skiinfo
d1g7oqt
d1g7oqt

Trasy są przygotowane od grudnia do kwietnia, dzięki systemowi naśnieżania, sieci szybkich wyciągów. To wszystko wchodzi w skład najnowocześniejszego wymiaru uprawiania narciarstwa.

Val di Fiemme położone na północnym wschodzie Trentino daje szerokie możliwości wyboru spośród 11 typowych miejscowości rozsianych na terenie doliny, której długość liczy 35 km. Jest otoczona przez wspaniałe dolomitowe szczyty. Krajobraz ukształtowany jest przez łańcuch górski Lagorai oraz grupę gór dolomitowych Pale di San Martino i Latemar. Dolina jest dobrze nasłoneczniona, ponieważ jest zorientowana na południowy zachód - północny wschód. Dzięki temu, że przez średnio 8 dni na 10 świeci słońce. Obszar narciarski Val di Fiemme-Obereggen stał się celem entuzjastów sportów zimowych. Aby uzyskać dostęp do pięciu niżej wymienionych obszarów narciarskich wystarczy jeden skipass.

♦ Alpe Cermis, dostępne z Cavalese
♦ Ski Center Latemar, dostępne z Predazzo, Pampeago i Obereggen
♦ Bellamonte-Alpe Lusia Ski Area, dostępne z Bellamonte (Castelir)
♦ Rolle Pass
♦ Lavazé-Oclini Pass

W skład zaplecza wchodzi ponad 100 km tras, 120 instruktorów narciarstwa, 50 ultra-nowoczesnych wyciągów narciarskich oraz bezpłatny autobus.

d1g7oqt

Obszar Val di Fiemme-Obereggen jest częścią regionu narciarskiego Dolomiti Superski, numerem jeden spośród wszystkich regionów narciarskich, oferującym 1200 km tras oraz 450 narciarskich wyciągów. Wszystkie ośrodki poświęcają dużo uwagi dzieciom oferując szkółki i obozy narciarskie aby w jednym czasie uczyć jazdy na nartach i bawić.

Val di Fiemme jest awangardowym ośrodkiem świadczącym wiele usług dopasowanych do każdego poziomu umiejętności:
♦ wyposażone szkółki narciarskie dla najmłodszych,
♦ śnieżne parki rozrywki
♦ sieć wypożyczalni, oferujących również kaski (obowiązkowe na stoku poniżej 14 roku życia),
♦ górskie schroniska i typowe restauracje
♦ szkółki narciarskie i snowboardowe
♦ wolny od opłat narciarski autobus
♦ narty i sanie nocą

SKI CENTER LATEMAR

Jest to największa narciarska karuzela w rejonie Val di Fiemme-Obereggen. Obereggen, Pampeago i Predazzo są obsługiwane przez 18 nowoczesnych wyciągów narciarskich, które transportują narciarzy z wysokości 1550 m na 2500 m wysokości. Długość tras wynosi w sumie 45 km. Ski Center Latemar oferuje w zimie doskonale przygotowanych i wysoce zróżnicowanych tras, gwarancję śniegu, nadzwyczajne, zapierające dech w piersiach widoki, bardzo smaczną kuchnię jak również wiele okazji na spędzenie popołudnia w jednym z 10 lokali z muzyką i rozrywkami. A wieczorem jeszcze więcej rozrywki. We wtorki, czwartki i piątki od 7 do 10 wieczorem trasy są oświetlane. Jest to dobra okazja aby połączyć sport z przyjemnością słuchania muzyki (wszystko w cenie tygodniowego lub sezonowego skipass'u). Gwarantujemy entuzjastom snowboardu niezapomniane emocje i podniecenie w Snowparku z trzema jump'ami, trzema rail'ami i 80 m halfpipe.

Ponadto ALPINE COASTER GARDONE: jednoszynowe saneczki poruszające się po kilometrowej trasie z mnóstwem wybojów, parabol, zanurzeń i zapierających dech w piersi zakrętów, położonych w nieskażonej naturze lasu Latemar. Ta całkowicie bezpieczna atrakcja dla dzieci i dorosłych jest dostępna również z Predazzo, z którego można się tu dostać nowoczesną kolejką linową Predazzo-Gardoné, na wysokości ponad 1650 m.

d1g7oqt

Nowości: nowa 750 m czerwona trasa w Pampeago na górze Agnello; dokonano renowacji wyciągu krzesełkowego w Pampeago, odnowiono siedzenia oraz zwiększenie szybkości.

ALPE CERMIS

Ten obszar narciarski ciągnie się wzdłuż łańcuchów górskich po stronie Lagorai i jest łatwo dostępny z miejskiego centrum w Cavalese. Sieć różnej trudności tras znajduje się zarówno na wysokości szczytu Paion (2200 m) jak i w niższych partiach w dolinie (800 m). Jest tutaj także bardzo długa trasa, która zwie się „Olimpia" (7,5 km). Została ona ostatnio powiększona. Obsługują ją dwie linowe kolejki.

Alpe Cermis jest również prawdziwym rajem dla dzieci, które mogą liczyć na dwa doskonale wyposażone tereny przystosowane zarówno do gier i zabaw jak i do nauki narciarstwa. W Dosso dei Larici jest śnieżny plac zabaw "Cermislandia", wraz żłobkiem, który z radością przejmie opiekę nad najmniejszymi turystami. W Cermis (koło Eurotel) jest obóz szkoleniowy obsługiwany przez wyciągi narciarskie. Leśna trasa "Via del Bosco" pomoże najmłodszym odkryć naturalne piękno przez gry i obrazki pokazywane na całej długości lekko pochyłej trasy.

d1g7oqt

Zbocza są pochylone ku północy, a zatem pokrycie śniegiem jest zagwarantowane przez cały sezon. Od zimy 2007-2008, Alpe Cermis wprowadziły następujące udogodnienia: nowe wyciągi krzesełkowe z ochroną przeciwwietrzną dla 4 osób w kabinie, które zastąpiły istniejące do tej pory wyciągi narciarskie Prafiorì, 400 m więcej tras narciarskich Prafiorì, nowa trasa "Salera" obok Prafiorì.

Dojazd: z certum Cavalese (kolejka linowa), ze stacji z dna doliny (kolejka linowa)

BELLAMONTE - ALPE LUSIA

Jest to obszar skąpanych w słońcu połaci, tuż obok gór Pale di San Martino z niesamowitymi widokami na całe Val di Fiemme. 25 km szerokich tras jest przeznaczonych zarówno dla początkujących obozów narciarskich jak i tych najbardziej wymagających.

d1g7oqt

Między górskimi chatami, które okazują się bardzo wygodnym schronieniem, znajduje się "Ciamp de le Strie". Dwa parki snowboardowe, ze skoczniami i trasami boardercross, również są dopasowane do dzieci. Niedaleko wyciągu krzesełkowego w Bellamonte, obok Ristorante Zirmo, jest strzeżone miejsce dla małych narciarzy, zaopatrzony w tapis roulant. Ponadto, jest to jedyny obszar narciarski w tym regionie, gdzie wszystkie miejsca są dostępne dla niepełnosprawnych (dostęp do wyciągów, biuro ski pass i inne). Jest to miejsce, które jest gospodarzem stowarzyszenia Predazzo "Sportabili".

Dla wszystkich entuzjastów narciarstwa: transport autobusowy do Valles i San Pellegrino.

Nowości: Nowa kolejka linowa Ronchi-Valbona-Le Cune zastąpiła stary wyciąg. Wyciągi narciarskie w Castelir zostały powiększone, aby zmniejszyć najdłuższe narciarskie kolejki do wyciągów. Odnowiona została także wypożyczana nart, dobudowano duże pomieszczenie do składowania ich oraz suszenia butów. Otwarty został śnieżny plac zabaw dla młodych narciarzy z roulants tapis, dmuchanymi elementami, małymi zawodami narciarskimi i skokami. Poszerzony został końcowy odcinek trasy.

d1g7oqt

Dojazd: z Bellamonte (Predazzo, droga do Rolle Pass) oraz z wyciągów w Moena

LAVAZE' - OCLINI PASS

Cudowny płaskowyż, otoczony przez zespoły górskie Catinaccio oraz Latemar, gdzie zjazdy na nartach jak i narciarstwo biegowe uzupełniają się nawzajem. Obszar Oclini u podnóża Corno Bianco oraz Corno Nero wyposażony jest w pięć wyciągów narciarskich, dostępnych w łatwy sposób z położonej nieopodal drogi. Obszar ten zawiera również mnóstwo tras do narciarstwa biegowego (80 km), które położone są na wysokości 1800 m. Przebrać się, wziąć prysznic a także nawoskować narty można w specjalnym centrum. Leśne trasy są przystosowane do narciarstwa biegowego, nornic walking oraz snowshoeing. Na miejscu jest również wypożyczalnia sprzętu, która zapewnia narciarskie kombinezony do narciarstwa biegowego.

Nowości: wyciąg narciarski obozu szkoleniowego Malga Varena został przywrócony do użytku w 2008 r. Dzieci uczą się tutaj jeździć na 1 km trasie, obok śnieżnego parku bogatego w zabawy i gry dla najmłodszych.

d1g7oqt

Dojazd: drogą do Lavazé Pass, łączącą Cavalese z Val d'Ega w południowym Tyrolu.

ROLLE PASS

Jest to miejsce, które ma jeden z najbardziej zadziwiających krajobrazów. U stóp Cimon della Pala 5 wyciągów narciarskich obsługuje 11 tras. Najpopularniejszą z nich jest "black" Paradiso, służący do organizacji międzynarodowych konkurencji. Duże wysokości i sztucznie naśnieżana powierzchnia daje zabezpieczenie dobrych warunków przez cały sezon.
Rolle Railz Park z 12 rail'ami i 4 jump'ami jest rajem dla wszystkich snowboardzistów. Dla narciarzy biegowych dostępnych jest 5 km szlaków między połaciami terenu pokrytymi śniegiem a lasami modrzewia i jodły.

Wielu turystów docenia spacer na śniegu z Malga Venegia do Baita Segantini poprzez grań Pale di San Martino. Alpine School of the Guardia di Finanza, który szkoli sztab narciarskich patroli oraz ratownictwa górskiego ma bazę właśnie w Pass.

Dojazd: drogą do Rolle Pass, ze skrzyżowania w Predazzo

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d1g7oqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g7oqt