Trwa ładowanie...
polska
19-07-2011 10:12

Wakacyjna mapa Polski

Muzeum zabawek w Kielcach, kopalnia soli w Bochni oraz spływ tratwą w Bałtowie okazały się jak dotąd najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi wśród uczestników konkursu, organizowanego pod hasłem „Czy jarasz się Polską?”. To jednak dopiero początek zabawy – które atrakcje ostatecznie wygrają w rankingu najbardziej odjechanych miejsc?

Wakacyjna mapa PolskiŹródło: www.parkmania.pl
dhgykvn
dhgykvn

Muzeum zabawek w Kielcach, kopalnia soli w Bochni oraz spływ tratwą w Bałtowie okazały się jak dotąd najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi wśród uczestników konkursu, organizowanego pod hasłem „Czy jarasz się Polską?”. To jednak dopiero początek zabawy – które atrakcje ostatecznie wygrają w rankingu najbardziej odjechanych miejsc?

Zakończyła się 2-tygodniowa podróż siedmiu Wakacyjnych Zwiadowców Kraju, którzy w ramach akcji „Czy jarasz się Polską?” zwiedzali kraj w poszukiwaniu ciekawych miejsc do odpoczynku i zabawy. Na podstawie swoich wrażeń, za pomocą mechanizmu aplikacji Facebook Places, stworzyli wakacyjną mapę Polski, na której w sumie zaznaczyli blisko 200 atrakcji we wszystkich regionach kraju! Od początku lipca do końca wakacji każdy może wziąć udział w konkursie i wyruszyć w podróż po Polsce ich śladem – tym bardziej, że – jak zapewniają Zwiadowcy – Polska pełna jest niezwykłych miejsc.

– Na mapie każdy znajdzie coś dla siebie, bo z jednej strony na turystów czekają piaszczyste plaże, malownicze krajobrazy górskie i jeziora, z drugiej pełne dzikiej przyrody parki i rezerwaty, z innej znowu nawiedzone zamki i historyczne muzea, a także pełne muzyki kluby i pysznego jedzenia restauracje – wylicza Katarzyna Nowaczyk, dyrektor serwisu ogłoszeń turystycznych otoWakacje.pl – organizatora akcji. – Zwiadowcy przygotowali przewodnik inny niż wszystkie – każdy punkt oznaczony na wakacyjnej mapie Polski posiada opis uzasadniający, dlaczego warto do niego zawitać, wzbogacony o subiektywne doznania, a także zdjęcia i materiał video z wizyty w danym regionie. Mając taką bazę informacji, wystarczy już tylko ustalić kolejność zwiedzania miejsc i ruszać w drogę.

dhgykvn

Zobacz wakacyjną mapę polski:www.czyjaraszsiepolska.otowakacje.pl

Zabawa trwać będzie do końca sierpnia. – Chcemy w te wakacje zachęcić Polaków do podróżowania po kraju, aby udowodnić im, że pełen jest pozytywnej energii oraz miejsc, w których można cudownie spędzić czas – dodaje Katarzyna Nowaczyk. – Poniżej przedstawiamy stworzone przez Wakacyjnych Zwiadowców Kraju opisy miejsc, które jak dotąd w ramach konkursu odwiedziła największa ilość osób.

Morze pozytywnych emocji

Zabawa – to jedno z pojęć, które na przestrzeni ostatnich lat diametralnie zmieniło swoje oblicze. Tezę tę potwierdzą z pewnością nasi rodzice i dziadkowie, którzy z rozrzewnieniem wspominają czasy ołowianych żołnierzyków czy konika na biegunach. Jednym z miejsc kryjących w sobie zbiór archiwalnych już dziś zabawek jest kieleckie muzeum – istne imperium wspomnień z dzieciństwa. Warto dodać, że oprócz najstarszych zabawek, podziwiać można również współczesne eksponaty. Ta niezwykła różnorodność zbiorów sprawia, że przyciąga ono fanów zabawek w każdym wieku, jednocząc i łącząc pokolenia. I choć wystawione przedmioty już dawno odeszły do lamusa, ustępując miejsca nowoczesnym atrakcjom, zdaniem wielu posiadają niezwykłą moc i duszę, nadając temu miejscu wyjątkowo bajeczny klimat.

Solne miasto

Kopalnia soli w Bochni – najstarsze polskie miejsce wydobycia soli kamiennej, niestety mniej znana, niż ta w Wieliczce. Nad miastem górują dwa szyby – udostępniony turystom Campi oraz Sutoris, do którego zjazd szybem dozwolony jest tylko dla kuracjuszy. Szyb Campi oferuje zwiedzającym wyjątkowe atrakcje – malownicze, przez lata żłobione solne półki, wykute w skałach kapliczki i rzeźby, a także rejs podziemną rzeką. Ciąg korytarzy sprawia, że przenosimy się do magicznej krainy. Nie trzeba się obawiać, że się w niej zgubimy, bo zwiedzanie odbywa się pod czujnym okiem przewodnika, który szalenie ciekawie opisuje historię kopalni i jej pracowników. Dla żądnych przygód, kopalnia oferuje również zwiedzanie nocne. Taka wycieczka z pewnością niejednemu śmiałkowi podniesie poziom adrenaliny. Piękne solne miasto to idealna propozycja na niebanalne spędzenie czasu. Po wyjściu na powierzchnię nawet niebo wygląda inaczej.

dhgykvn

Rzeczna przygoda w Bałtowie

Spływ tratwą to może dość nietypowa, ale prężnie rozwijająca się forma błogiego lenistwa. Jednym z pionierów tej dziedziny w Polsce jest z pewnością Bałtów, który od lat dostarcza wielu emocji na swym wodnym szlaku. Spływ rzeką kamienną, będący jedną z wielu atrakcji tego regionu, to trwająca ponad 1.5 h podróż po malowniczych zakątkach miasta. Całość idealnie dopełniają kierujący tratwami flisacy. Ubrani w tradycyjne stroje regionalne górale to nie tylko atrakcja, alei zacni towarzysze podróży. Opowiadane przez nich legendy czy głośne śpiewy przy akompaniamencie akordeonu to tylko niektóre z przykładów rozrywki. Wychodzący na przeciw oczekiwaniom swoich gości flisacy, organizują także niezwykle romantyczne spływy z pochodniami, które w połączeniu z nastrojową muzyką i przyrodą tworzą tu iście wenecki klimat.

dhgykvn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhgykvn