Trwa ładowanie...
17-03-2010 12:13

Z wizytą u Carlsberga w Kopenhadze

Zlokalizowane w oryginalnym browarze Old Carlsberg z 1847 r. centrum Visit Carlsberg umożliwia poznanie Carlsberga i sposobu przygotowywania tego znanego na całym świecie duńskiego piwa.

Z wizytą u Carlsberga w KopenhadzeŹródło: sxc.hu
d1jxq1y
d1jxq1y

Zlokalizowane w oryginalnym browarze Old Carlsberg z 1847 r. centrum Visit Carlsberg umożliwia poznanie Carlsberga i sposobu przygotowywania tego znanego na całym świecie duńskiego piwa.

Stary browar przy ulicy Gamle Carlsberg Vej 11 w Kopenhadze jest miejscem, w którym jego założyciel I. C. Jacobsen i jego syn Carl rozpoczęli produkcję trunku określanego dziś mianem „prawdopodobnie najlepszego piwa na świecie“. Jest to odzwierciedlenie filozofii rodziny Jacobsena znanej jako „złote słowa“, czyli ambicji wyprodukowania doskonałego piwa z najlepszych składników. Dążenie do perfekcji to cała historia rodzinnego browaru, który dzięki ciągłym innowacjom i pomocy oddanych pracowników stał się czwartą pod względem wielkości grupą piwowarską na świecie.

Oryginalny browar Old Carlsberg jest nowoczesnym centrum dla zwiedzających, w którym zarówno osoby młode, jak i starsze mogą eksplorować świat Carlsberga. Jedyne w swoim rodzaju artefakty i interaktywne wystawy zabierają nas w podróż, w trakcie której poznajemy rozwój Carlsberga i proces warzenia piwa stosowany dziś i w przeszłości.

Wycieczka po tym centrum obejmuje także stajnie, gdzie można podejść do wielkich jutlandzkich koni pociągowych przywołujących na myśl czasy, w których piwo dostarczano wozami zaprzęgniętymi w konie. Zwierzęta te są wciąż wykorzystywane do dowożenia piwa w Kopenhadze, a obserwowanie ich ruchu w Visit Carlsberg jest niepowtarzalnym widowiskiem. Zwiedzający poruszają się po centrum bez przewodnika, a cała wycieczka zajmuje około 1,5 godziny.

d1jxq1y

W ogrodzie rzeźb wystawiona jest część kolekcji prac Carla Jacobsena. Jest wśród nich oryginalna rzeźba Rodina oraz oryginalny model Małej Syrenki, którą Carl Jacobsen podarował Kopenhadze.

Wycieczka po centrum kończy się w Barze Jacobsena, gdzie zwiedzający mogą napić się Carlsberga lub czegoś bezalkoholowego i popatrzeć na produkcję piwa w nowoczesnym Browarze Jacobsena. Warto przyjrzeć się procesowi warzenia piwa w charakterystycznych miedzianych naczyniach i działaniom pracowników na linii produkcyjnej. W sali aromatów można określić swoje preferencje w zakresie piwa używając 20 różnych aromatów, które można połączyć z ulubionymi zapachami i piwem.

Podczas wizyty goście mogą kupić liczne pamiątki dotyczące Carlsberga, Tuborga i Jacobsena oraz oryginalne piwa. Zarówno w Barze Jacobsena, jak i wspanaiłym barze na dziedzińcu oferujemy napoje, przekąski, kanapki i tapas.

Latem 2010 r. w Visit Carlsberg zaproponujemy naszym gościom liczne atrakcje w jedynym w swoim rodzaju otoczeniu. W Visit Carlsberg odbędzie się wiele koncertów jazzowych zorganizowanych w ramach lipcowego Kopenhaskiego Festiwalu Jazzowego. W sierpniu Visit Carlsberg będzie gospodarzem gastronomicznego festiwalu Copenhagen Cooking. Poza tym od czerwca do września Visit Carlsberg oferuje wycieczki z przewodnikiem po miasteczku Carlsberga, degustację piwa oraz potrawy z grilla.

Visitors Centre zlokalizowane jest w dzielnicy Valby około 3,5 km od City Hall Square i dworca głównego.

Godziny otwarcia:

1 Maj - 31 Sierpień
Poniedziałek - zamknięte
Wtorek - Niedziela 10.00 - 17.00
Czwartek 10 - 19.30

1 Wrzesień - 30 Kwietnia
Poniedziałek - zamknięte
Wtorek - Niedziela 10.00 - 16.00

d1jxq1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jxq1y