Trwa ładowanie...
d3d8la0

Zima zawitała do Polski

Zima zawitała na Podkarpacie. W nocy spadł tam pierwszy śnieg. W Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu leży blisko 10-centymetrowa pokrywa zmrożonego śniegu. Na Połoninie Wetlińskiej rano było cztery stopnie mrozu. Niżej i w dolinach jest cieplej - około zera stopni, pada śnieg lub śnieg z deszczem.

d3d8la0
\"top\"
\"top\"

[

\"galeria\"
\"galeria\"

]( \"http://wiadomosci.wp.pl/pada-snieg-pada-snieg-6038636877300353g\" )[

\"Zobacz
\"Zobacz

]( \"http://wiadomosci.wp.pl/pada-snieg-pada-snieg-6038636877300353g\" )
Pierwszy śnieg w Polsce i w Europie

\"top\"
\"top\"

Warunki turystyczne w górach są trudne. Jeśli ktoś wybiera się na wycieczkę, powinien się dobrze przygotować - ostrzega GOPR. Turysta powinien wziąć ze sobą dobrze naładowany telefon komórkowy, coś ciepłego do picia w termosie, odpowiednią odzież oraz buty dostosowane do warunków pogodowych.

d3d8la0

Bieszczadzki turysta powinien jednak przede wszystkim wykazać się rozsądkiem - jeśli widoczność w wysokich partiach będzie ograniczona, powinien zawrócić z góry, po swoich śladach. W górnych partiach Bieszczadów wieje słaby wiatr, a w bieszczadzkich dolinach jest bezwietrznie. W północnej części Podkarpacia śnieg już przestał padać i zaczyna topnieć.

Pierwszy śnieg spadł też w Małopolsce. Nie spowodował on poważnych wypadków na drogach. Problemy miał za to zakład energetyczny, który odciął zasilanie nadajnika w Chorągwicy. Przez kilka godzin mieszkańcy Krakowa i okolic nie odbierali radia ani telewizji, nie działały też niektóre telefony komórkowe. Usterkę udało się usunąć przed rano.

d3d8la0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d8la0