Trwa ładowanie...
d3j9hma

Zwiedzimy Kraków balonem

Wiosną spojrzymy na Kraków z lotu ptaka. Specjalny balon do którego zostanie podwieszona platforma widokowa wzniesie się na wysokość 150 metrów już w maju. Jednorazowo na platformie zmieści się około 25 turystów. Balon to wspólny pomysł Urzędu Miasta i firmy Hi Flyer. Podobne platformy widokowe mają już Rzym, Sztokholm i Paryż.

d3j9hma
d3j9hma

Balon z platformą unosi się też nad wodospadem Niagara. W Krakowie balon usytuowany zostanie na Bulwarach Inflanckich w pobliżu ul. św. Stanisława. _ Taka lokalizacja sprawi, że doskonale będzie widać Stare Miasto, Kazimierz, Wawel, a przy dobrej pogodzie również Tatry _ - cieszy się Tadeusz Czarny, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych. Marek Gala, prezes firmy HiFlyer nie chce na razie zdradzać żadnych szczegółów.

Wiadomo jednak, że platforma będzie czynna przez cały rok, a cena biletu wyniesie ok. 30 zł. Jednym z warunków, jakie krakowski magistrat postawił firmie HiFlyer Pl, są zniżki dla osób niepełnosprawnych i uczniów. Tadeusz Czarny zaznacza, że miastu zależy by nie było tylko przedsięwzięcie komercyjne. Przyznaje, że będzie to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych pod Wawelem.

Pomysł pochwala również Andrzej Wyżykowski, główny architekt miasta. _ To kolejny element, który wyróżni Kraków na tle innych miast w Polsce _ - nie ma wątpliwości architekt. Obawy wzbudza jedynie kwestia barwy balonu i reklam, które firma zawiadująca platformą zamierza na nim umieścić. Wstępnie ustalono, że umowa z Firmą HiFlyer zostanie podpisana na okres dwóch lat. Na podniebne zwiedzanie Krakowa będzie się można wybrać od maja do końca października w godz. 8.00 - 22.00. W pozostałych miesiącach od 10.00 do 16.00. Krzysztof Sakowski

d3j9hma
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j9hma