Trwa ładowanie...
d1wrmdi
samoloty
19-02-2007 10:15

Boeingi-Dreamlinery dla LOT-u

Polska będzie pierwszym europejskim klientem Boeinga. Dostawa Dreamlinerów 787 zaplanowana jest na drugą połowę przyszłego roku.

d1wrmdi
d1wrmdi

_ Polska będzie pierwszym europejskim klientem Boeinga. Dostawa Dreamlinerów 787 zaplanowana jest na drugą połowę przyszłego roku. Nic nie wskazuje, by miały wystąpić jakieś opóźnienia - powiedziała \"Rzeczpospolitej\" prezes Boeing International Laurette Koellner. _

Boeing 787 Dreamliner to maszyna, która będzie rewolucją w światowym lotnictwie. W samolocie wszystko zrobiono od nowa. Spala o 20 procent mniej paliwa, dzięki czemu ma większy zasięg. Jest także lżejszy, dzięki wykorzystaniu nowych materiałów i konstrukcji.

- Pracowaliśmy nie tylko z inżynierami, ale też psychologami i fizjologami, mówi pani Koellner. - Położyliśmy wielki nacisk na komfort podróży. Dlatego Dreamliner ma okna ponad dwukrotnie większe niż samoloty latające dzisiaj i praktycznie każdy pasażer czuje się tak, jakby siedział przy oknie.

Jako pierwsza linia na świecie Dreamlinery odbierze japońska ANA, po niej LOT. Początkowo będzie to osiem maszyn, potem być może sześć kolejnych, na które polski przewoźnik złożył zamówienie warunkowe, podaje \"Rzeczpospolita\".

(PAP)

d1wrmdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wrmdi