Trwa ładowanie...
d1ayw70

Bombowa Bydgoszcz!

Największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego urzeka na wiele sposobów. Piękna zabudowa, mnóstwo zielonych terenów i szeroka rzeka Brda, płynąca przez centrum miasta. To wszystko i jeszcze więcej, sprawia, że Bydgoszcz jest warta odwiedzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bombowa Bydgoszcz!
(Travel Channel)
d1ayw70

Największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego urzeka na wiele sposobów. Piękna zabudowa, mnóstwo zielonych terenów i szeroka rzeka Brda, płynąca przez centrum miasta. To wszystko i jeszcze więcej, sprawia, że Bydgoszcz jest warta odwiedzenia.

Rejs po Brdzie
Bydgoszcz można pozwiedzać na wiele sposobów. Jednym z najciekawszych, a na pewno najoryginalniejszych i niezapomnianych będzie przeprawa wodnym tramwajem. Bydgoski Tramwaj Wodny kursuje od 1 maja do 16 września na liniach „Słonecznej” i „Staromiejskiej” oraz od 1 czerwca do 31 sierpnia na linii „Szlakiem śluz” w kierunkach Gwiazda i Wyspa Młyńska. Na tych liniach pływają trzy statki „Słonecznik”, „Słonecznik II” i „MS Bydgoszcz”. Ten ostatni to należący od 1950 roku do Żeglugi Bydgoskiej statek, który jako pierwszy tramwaj wodny w swój inauguracyjny rejs wyruszył 9 października 2004 roku o godz. 11:00. „Słonecznik” i „Słonecznik II” to statki spacerowe, zasilane energią pobieraną przez baterie słoneczne, dzięki czemu są w 100% ekologiczne. Na pokładzie "Słonecznika" w godzinach porannych prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół, miedzy innymi z historii i krajoznawstwa. Podczas podróży tramwajami wodnymi po Brdzie, można podziwiać największe atrakcje miasta.

Wybuchowa zabawa
W lesie na obrzeżach Bydgoszczy znajduje się Exploseum, czyli dawne niemieckie zakłady zbrojeniowe DAG Fabrik Bromberg, które produkowały proch i nitroglicerynę dla hitlerowskiej armii. Dziś pofabryczne budynki zamieniono w fascynujące, multimedialne muzeum i podziemną trasę turystyczną, gdzie poznać można proces produkcji materiałów wybuchowych, prześledzić historię rozwoju broni, albo wziąć udział w historycznych rekonstrukcjach plenerowych. We wnętrzach siedmiu budynków, znajdują się ekspozycje muzealne, poświęcone zagadnieniom związanym z historią zakładów. Nowoczesne środki przekazu, oparte o ikonografię, multimedia i rozwiązania interaktywne, posłużyły do stworzenia opowieści o fabryce DAG Bromberg, niewolniczej pracy tysięcy ludzi, konspiracji i sabotażu. Zwiedzanie Exsploseum odbywa się w grupach z przewodnikiem, trwa ok. 2 godzin i obejmuje przejście specjalnie wytyczoną trasą przez wszystkie obiekty łączącymi je tunelami oraz ścieżkami, oglądanie wystaw, a także krótkiego filmu. Dodatkowo
zwiedzanie umilają podkłady muzyczne, efekty dźwiękowe i ekrany interaktywne. Dla chętnych grup zaplanowano dodatkowe atrakcje w postaci pokazów wybuchowych eksperymentów, warsztatów z produkcji mydła czy strzelnicy ASG. Otwarcie Exploseum od razu stało się wydarzeniem muzealnym 2011 roku w kategorii „wystawy techniczne”.

d1ayw70

Myślęcinek
„Myślęcinek” to Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy, a za razem największy park miejski w Polsce, liczący ponad 800 hektarów powierzchni. Jest to miejsce gdzie aktywnie i sportowo można spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi czy samemu, szukając wyciszenia i oderwania od dnia codziennego. „Myślęcinek” oferuje nam wiele możliwości, mamy tu Park Rozrywki z parkiem linowym, placem zabaw z gigantycznym zamkiem, przeróżne karuzele, czy nowo otwarty park jurajski „Zaginiony Świat” z 40 figurami dinozaurów. Ci, którzy są przygotowani na aktywny wypoczynek mogą odwiedzić akademię golfa z profesjonalnym polem golfowym, jeden z nielicznych krytych skateparków w Polsce lub wypożyczyć rower, aby pozwiedzać jak najwięcej przepięknych miejsc w parku. Co najciekawsze, park działa przez cały rok oferując amatorom zimowych sportów lodowisko oraz oświetlony stok narciarski z trzema wyciągami i wypożyczalnią sprzętu. Na terenie „Myślęcinka” znajduje się również „Ogród Fauny Polskiej” oraz ogród botaniczny.

Zapraszamy do oglądania wrześniowego odcinka Travel 2012, w którym Michał Borejko wraz z ekipą zwiedzi najciekawsze miejsca w Bydgoszczy, ukazując uroki tego miasta. Travel 2012 przez cały wrzesień na kanale Travel Channel! Oglądaj od poniedziałku 3 września o godz. 19:30!

d1ayw70

Podziel się opinią

Share
d1ayw70
d1ayw70