Boże Narodzenie w Argentynie

Święta Bożego Narodzenia w 30-stopniowym upale i w przeddzień wakacji - dla niektórych to niewyobrażalne, dla Argentyńczyków normalne. W kraju Papieża Franciszka w te święta rodziny spotykają się przy kolacji, na której podaje się indyka. O północy obowiązkowy jest kieliszek szampana. Jest też święty Mikołaja.

Obraz
Źródło zdjęć: © © Auttapon Moonsawad - Fotolia.com

- Podobnie, jak w Polsce, w *Argentynie *obchodzi się wigilię Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie i przy kolacji, jednak atmosfera jest trochę inna - wyjaśniał w Polskim Radiu 24 Luis Brusa, Argentyńczyk mieszkający w Polsce od 17 lat. - Jest lato i dlatego jest widno do 22.00, wtedy też rozpoczyna się kolacja. Mamy też choinkę, ale prawie zawsze sztuczną. Zwyczajem jest toast o 24.00 - dodaje Brusa.

Tak, jak w innych krajach, w Argentynie można też spotkać świętego Mikołaja ubranego w czerwony kubraczek z brodą i czapką. W Wigilię dzieci i dorośli otrzymują drobne prezenty. Największe niespodzianki najmłodsi dostają w święto Trzech Króli - tłumaczył Luis Brusa.

Święta Bożego Narodzenia w Argentynie to początek letnich wakacji, które trwają trzy miesiące. Z tego powodu wiele osób nie skupia się tylko na obchodzeniu świąt, a głównie na planowaniu nadchodzącego urlopu.

Informacyjna Agencja Radiowa/ PR24/ Paulina Kozion/kl

Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY