WP
WP

Argentyna - Największe atrakcje

Najpopularniejsze lotniska:Buenos Aires Ministro Pistarini (EZE), Buenos Aires Arpt. Jorge Newbery (AEP), Córdoba (COR), Mendoza (MDZ), Iguazu (IGR)

WP

Co warto zobaczyć: Buenos Aires, Los Glaciares, Perito Moreno, Tren a las Nubes, Mendoza, Andy, Wodospady Iguazu, Patagonia, Tierra del Fuego (Ziemia Ognista), La Boca, Półwysep Valdés

WP
Czas lotu / jazdy samochodem

przelot z 1 przesiadką min. 12 h 30 min.

Strefa czasowa

UTC -6

Języki

hiszpański

Wiza

Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport. Polacy nie potrzebują wizy, gdy udają się do Argentyny na okres do 90 dni w celach turystycznych lub biznesowych. Inne przypadki powinny być konsultowane w ambasadzie lub konsulacie Argentyny.

Waluta

peso argentyńskie (ARS)

Komunikacja

Z uwagi na duże odległości w Argentynie często korzysta się z komunikacji lotniczej. Istnieje też rozwinięty system połączeń autobusowych oraz w mniejszym stopniu kolejowych. Dostępne są usługi rent-a-car, popularną formą jest wynajęcie samochodu z kierowcą (remis) lub miejskich taksówek. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się korzystanie z licencjonowanych korporacji radio-taxi lub remisów. Należy unikać przypadkowych "okazji" lub namów osób podających się za kierowców na lotniskach lub terminalach autobusowych.

Bezpieczeństwo

Notuje się wysoki poziom zagrożenia przestępczością pospolitą (kradzieże, włamania), w tym z użyciem broni. Zaleca się zachowanie ostrożności i czujności. Najlepiej wystrzegać się demonstracji zamożności w ubiorze lub zachowaniu. Nie należy zapuszczać się w ubogie dzielnice, szczególnie w porze wieczorowej lub nocnej.

Przydatne informacje

Przy planowaniu wyjazdów należy pamiętać, iż na półkuli południowej pory roku są przeciwne do tych na półkuli północnej. Argentyna ma bardzo urozmaicone warunki klimatyczne: klimat umiarkowany i wilgotny na równinach pampy, zimny i wilgotny na skrajnym zachodzie Patagonii, subtropikalny na północy Międzyrzecza (w widłach Parany i Urugwaju) i gorący na północnym zachodzie kraju. Od listopada do marca (wiosna-lato) średnia temperatur jest ok. 23 st.C, od czerwca do września (jesień-zima) ok. 12 st.C. Klimat w Buenos Aires może być bardzo gorący i wilgotny, z temperaturami rzędu 27 st.C i do 35 st.C oraz wilgotnością latem około 70%. Zimą temperatura waha się ok. 11 st.C, zaś wiosną i jesienią ok. 17 st.C.

WP
WP