Trwa ładowanie...
d3qod1e

Czas srebra i bursztynu

Jak co roku, w pierwszy dzień Targów Amberif, tj. 11 marca 2009 r. (środa) odbędzie się w Muzeum Bursztynu wernisaż wystawy "Czas srebra i bursztynu" organizowanej przez Galerię Sztuki w Legnicy.

Share
d3qod1e

Jak co roku, w pierwszy dzień Targów Amberif, tj. 11 marca 2009 r. (środa) odbędzie się w Muzeum Bursztynu wernisaż wystawy \"Czas srebra i bursztynu\" organizowanej przez Galerię Sztuki w Legnicy.

Przewodnim motywem wystawy przygotowanej przez Galerię Sztuki w Legnicy jest bursztyn - oprócz srebra, najbardziej charakterystyczny i powszechnie kojarzony z naszym krajem surowiec biżuteryjny. Srebro jest obecne w jubilerstwie już od bardzo dawna, a w Polsce szczególnie popularne stało się pod koniec lat 60-tych XXw. po odkryciu bogatych złóż w okolicach Legnicy. Również „złoto Północy” cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród odbiorców – nabywców sztuki złotniczej z całej Europy oraz zagranicznych artystów, którzy coraz chętniej wykorzystują bursztyn w swoich realizacjach. Ekspozycja ma przybliżyć zarówno jednym jak i drugim prace polskich, znakomitych artystów złotników.

Na wystawę składa się ponad 120 eksponatów znanych polskich projektantów specjalizujących się w pracy z bursztynem, prezentujących w szerokim ujęciu aktualne trendy i nurty. Wystawa ma pokazać europejskiej publiczności i wielbicielom sztuki złotniczej, że bursztyn nie tylko jest doskonałym dodatkiem do tradycyjnej, złotej i srebrnej biżuterii, ale jest również wykorzystywany przez polskich twórców jako materiał aktualnej i nowoczesnej, świeżej i inspirującej, a czasami nawet prowokacyjnej wypowiedzi artystycznej.

Muzeum Bursztynu
Targ Węglowy 26
Gdańsk
11 marca 2009, godzina 19:00

d3qod1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qod1e
d3qod1e