Trwa ładowanie...

Dokąd Polacy wyjadą na wakacje?

Na podstawie danych zebranych przez portale zajmujące się wynajmem domów wakacyjnych wiemy już, że Polacy urlop w tym roku spędzą w Chorwacji, Włoszech oraz Hiszpanii.

Share
Dokąd Polacy wyjadą na wakacje?
Źródło: Magical Croatia
d2atrb4

Na podstawie danych zebranych przez portale zajmujące się wynajmem domów wakacyjnych wiemy już, że Polacy urlop w tym roku spędzą w Chorwacji, Włoszech oraz Hiszpanii.

Podobnie jak zagranicą również w naszym kraju na sile zyskują wyjazdy do domów wakacyjnych. Jak zatem Polacy przygotowują się do wczasów?

Wyjeżdżając na wakacje, w tym roku Polacy najchętniej wynajmują domki w Chorwacji – 33,3%, Włoszech – 25% oraz Hiszpanii – 12%. Wśród najatrakcyjniejszy regionów do wypoczynku królują takie miejsca jak Dalmacja, Istria czy Costa Brava. Nadal jednak wiele rodaków decyduje się na pozostanie w kraju. W tym wypadku najpopularniejszym kierunkami wyjazdowymi są Pomorze Zachodnie oraz Tatry. Tuż za nimi plasuje się Trójmiasto.

d2atrb4

W Polsce rośnie zainteresowanie wynajmem domów wakacyjnych, jednakże nadal bardziej decydujemy się na wyjazdy organizowane przez tradycyjne biura podróży. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, iż przy wynajmie apartamentów Polacy przeważnie korzystają z prywatnych ofert właścicieli, którzy ogłaszają się m.in. w miejscowych gazetach czy urzędach miasta. Nie daje to jednak gwarancji zwrotu ewentualnych kosztów w razie nieprzewidzianych sytuacji. Jest to również okazja dla oszustów internetowych, którzy udostępniają w Internecie fałszywe oferty wynajmu.

„Głównym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca na urlop nieustannie pozostaje cena” – mówi Kamil Krzyżanowski – dyrektor operacyjny portalu edom.pl. „Właściciele prywatnych kwater kuszą atrakcyjnymi cenami, jednak nadal pozostaje kwestia gwarancji – czy taki dom lub apartament faktycznie jest gotowy na nasz przyjazd? Czasem zwykły błąd może zaważyć o tym, że nasz urlop może zmienić się w koszmar poszukiwania innego lokum.”

Wynajem kwater na wakacje może być jednak tak samo prosty i bezpieczny jak korzystanie np. z tanich linii lotniczych. Za pośrednictwem certyfikowanych serwisów możemy dokładnie określić nasze wymagania co do zakwaterowania, a w razie problemów otrzymamy natychmiastową pomoc ze strony portalu. Co więcej, przewagą nad noclegiem w hotelu jest dostęp do w pełni funkcjonalnej kuchni, salonu czy nawet własnego basenu. Zdecydowana większość, bo aż 75.000 obiektów, dostosowana jest również do potrzeb naszych zwierząt, przez co nie musimy się martwić o rozłąkę z pupilami.

„Metraż oraz wyposażenie to drugie kryterium według którego Polacy wynajmują domy letniskowe. Dla coraz większej ilości urlopowiczów istotna jest jakość wypoczynku, żeby uniknąć sytuacji w której kilkuosobowa rodzina śpi w jednym pokoju” – dodaje Kamil Krzyżanowski.

d2atrb4

Podziel się opinią

Share
d2atrb4
d2atrb4