Trwa ładowanie...
d2exwh4

Dziwidło olbrzymie zakwitło

Pachnie jak psujące się mięso lub ser, a z wyglądu przypomina sterczący pionowo penis długości 1,6 metra. Dziwidło olbrzymie, które zakwitło w czwartek w ogrodzie botanicznym na przedmieściach Brukseli, ściąga tłumy ludzi.

d2exwh4
d2exwh4

_ Pachnie jak psujące się mięso lub ser, a z wyglądu przypomina sterczący pionowo penis długości 1,6 metra. Dziwidło olbrzymie, które zakwitło w czwartek w ogrodzie botanicznym na przedmieściach Brukseli, ściąga tłumy ludzi. _

Kwiat wyrastający z rośliny kwitnie tylko 72 godziny, w dodatku trudno przewidzieć, kiedy, bo dziwidło (Amorphophallus Titanum) jest nieprzewidywalne - mówi szef działu edukacji w ogrodzie Gert Ausloos.

Według niego jest to \"botaniczny supergwiazdor\".

Dziwidło, nazywane też w języku angielskim trupim kwiatem ze względu na silną nieprzyjemną woń, jest największym przedstawicielem rodziny obrazkowatych (Araceae).

Zwiedzający jego woń opisują jako \"mieszaninę psującej się ryby i mięsa\", inni porównują ją do aromatów przejrzałego sera pleśniowego.

Dziwidło odkryto w 1878 roku na Sumatrze. Pierwszy egzemplarz w Europie wyhodowano w Królewskim Ogrodzie Botanicznym w Kew w Londynie w 1889 roku. Lecz ze względu na \"nieprzyzwoity\" wygląd nie pozwalano kobietom na oglądanie tego kwiatu.

(PAP)

klm/ kar/ yy/

d2exwh4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2exwh4