Trwa ładowanie...

First minute. Wczasy tańsze nawet o 60 proc.

Parę lat temu turyści chcący wydać jak najmniej na wakacje korzystali z ofert last minute. Dziś coraz większą popularnością cieszy się opcja first minute. Poza niskimi cenami ma ona dodatkowe zalety.

First minute. Wczasy tańsze nawet o 60 proc.Źródło: Shutterstock.com
d323jl3
d323jl3

Biura podróży rozpoczęły już sprzedaż ofert na wakacje 2018. Choć dla niektórych planowanie sierpniowych wakacji w październiku wydaje się niemożliwe, coraz więcej osób kupuje wczasy właśnie teraz. Im wcześniej decydujemy się na zakup wymarzonej wycieczki, na lepszą cenę możemy liczyć. Na początku przedsprzedaży zniżki wynoszą aż 60 proc. *Na turystów podróżujących z dziećmi czekają obniżki do *80 proc. za wakacje dla pociechy.

Polacy dostrzegli wyższość first minute nad last minute już w zeszłym roku. W listopadzie 2016 roku biura podróży sprzedawały rekordową liczbę wycieczek na letni sezon. First minute to nie tylko wyjątkowo niskie ceny. To także długa lista przywilejów, na które nie możemy liczyć przy rezerwowaniu wakacji w ostatniej chwili.

Rezerwując wczasy w opcji first minute do wyboru mamy największą możliwą liczbę hoteli i kierunków. Możemy bez problemu wybrać opcję wylotu z naszego miasta, zarezerwować konkretny typ pokoju – z widokiem na morze czy apartament rodzinny.

d323jl3

Organizatorzy oferują też bonusy w postaci gwarancji najniższej ceny lub jej niezmienności. Często możemy dostać voucher na wycieczki fakultatywne. W opcji first minute może znaleźć się też możliwość rezygnacji lub zmiany kierunku czy hotelu.

To oni zyskują najwięcej, rezerwując first minute. Zobacz wideo!

Dla wielu klientów zachęcający jest też fakt, że płatność za wakacje rozłożona jest w czasie. Zaliczki rozpoczynają się od 3 proc., a resztę kwoty trzeba wpłacić nawet do 30 dni przed wylotem.

Co nowego w ofercie na lato 2018? Na turystów czeka więcej propozycji wyjazdów do Macedonii. W zeszłym sezonie loty odbywały się raz na 7 dni, w nadchodzącym będą to dwa połączenia tygodniowo. Dużo więcej jest też ofert wczasów w Tunezji i Egipcie. Po kilkuletnim kryzysie Polacy coraz chętniej wracają w tamte strony.

Wczasy w opcji first minute można kupić aż do marca. Nie należy jednak zwlekać. Największe zniżki oferowane są na początku, a z czasem stopniowo maleją.

d323jl3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d323jl3