Trwa ładowanie...
08-11-2013 14:56

Goteborg - co warto tam zobaczyć?

Goteborg to 300-tysięczne miasto położone w zachodniej Szwecji. Można tam dolecieć z Warszawy za niecałe 40 zł i zwiedzić je praktycznie za darmo! Sprawdźcie, co warto tam zobaczyć.

Goteborg - co warto tam zobaczyć?Źródło: Sandra Kemppainen - Fotolia.com
d1a6a5r
d1a6a5r

Goteborg to 300-tysięczne miasto położone w zachodniej Szwecji. Można tam dolecieć z Warszawy za niecałe 40 zł i zwiedzić je niemal za darmo! Sprawdźcie, co warto tam zobaczyć.

Każdy, kto chciałby poczuć prawdziwy urok Goteborga, powinien skorzystać z komunikacji miejskiej. Miasto posiada największą sieć tramwajową w całym kraju. Göteborgs Spårvägar liczy ok. 190 kilometrów, a po ulicach kursuje codziennie ponad 200 tramwajów, które pokonują ok. 30 tys. kilometrów!

Inną atrakcją miasta są kanały, po których pływają łodzie o płaskim dnie. W czasie rejsu łodzie przepływają pod licznymi mostami, z których najciekawszym jest wyjątkowo nisko zawieszony "Fryzjer".

d1a6a5r

Najtańszym sposobem na przemieszczanie się po Goteborgu jest zakup 24-godzinnej karty turysty, która kosztuje 315 szwedzkich koron (ok. 149 zł). Uprawnia ona do bezpłatnego poruszania się łodziami i komunikacją miejską oraz gwarantuje darmowy wstęp do większości muzeów.

Dziennikarz Jakub Porada wybrał się na krótką i niedrogą wycieczkę do tego ciekawego miasta. Dziennikarz sprawdził ceny miejskiej komunikacji, opowiedział ciekawą historię sławnej Statuy Posejdona oraz wybrał się w rejs po goteborskich kanałach. Porada zwiedził również Muzeum Morskie, a na koniec oddał się szaleństwu w miejskim parku rozrywki.

at/pw

d1a6a5r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a6a5r