Trwa ładowanie...
d4mfhqn

Grecja

Największe atrakcje
Strefa czasowa:

UTC +2

Języki:

grecki, a także angielski i francuski

Fotolia
Źródło: Fotolia

Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z Albanią, Macedonią Północną, Bułgarią i Turcją.

Najpopularniejsze lotniska: Ateny International (ATH), Saloniki (SKG), Kawala (KVA)

Co warto zobaczyć:Ateny - m.in. Akropol, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Plaka; Mykeny, Mistra, Olimpia, Delfy, Meteory, Saloniki, Olimp, Wąwóz Lousios, Wąwóz Vouraikos, Półwysep Pilio, Athos.

Wyspy: Kreta, Rodos, Zakinthos, Naksos, Simi, Samotraka, Korfu, Lefkada, Itaka, Mykonos

Grecja
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h 35 min.

Orientacyjna odległość

Warszawa - Ateny 2128 km

Wiza

Możliwy wjazd bezwizowy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Bezpieczeństwo

Jednym ze skutków kryzysu gospodarczego jest wzrost przestępczości, powodujący konieczność zwiększonej czujności przed złodziejami, szczególnie w zatłoczonych miejscach turystycznych, w środkach transportu miejskiego oraz na plażach. Należy pamiętać by zamykać samochody oraz nie pozostawiać bez nadzoru rzeczy osobistych i dokumentów w miejscach publicznych. Wybierając się promem z Grecji do Włoch, trzeba mieć na uwadze, że zdarzają się przypadki włamań nielegalnych imigrantów do samochodów i przyczep kempingowych, próbujących w ten sposób przekroczyć granicę. Z tego względu należy zachować szczególną ostrożność i nie pozostawiać pojazdów w niestrzeżonych miejscach w miastach portowych.

Przydatne informacje

Żeglarze mogą z łatwością znaleźć firmy czarterujące jachty, łodzie motorowe, katamarany czy szkunery typu Gulet. Łódź wynajmuje się zwykle na 1 lub 2 tygodnie (od soboty po południu, do soboty rano), ze skiperem, załogą lub bez. W przypadku wynajęcia łodzi bez skipera, należy posiadać licencję lub międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętności nawigacyjne i kwalifikacje do obsługiwania radiostacji VHF. Licencje powinny posiadać 2 osoby z załogi, ewentualnie druga osoba może podpisać oświadczenie, iż posiada wystarczającą wiedzę i doświadczenie w żeglowaniu.
Turyści, którzy zamierzają nurkować, powinni uzyskać zezwolenie w urzędzie portowym właściwym dla miejsca pobytu w Grecji. Zezwolenie określa rejon, w którym dozwolone jest nurkowanie. Należy bezwzględnie przestrzegać obowiązku uzyskiwania zezwolenia i nurkować jedynie w wyznaczonym rejonie - w przeciwnym razie narażamy się na sankcje karne. Niedozwolone jest także wydobywanie z dna morskiego jakichkolwiek przedmiotów (prawo o ochronie zabytków przewiduje szczególnie dotkliwe kary).
W większości klasztorów wymaga się stosownego do okoliczności ubioru, zwłaszcza długiej spódnicy lub spodni. Nie wpuszczane są osoby ubrane skąpo, z odkrytymi ramionami, dekoltami i nogami.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mfhqn
d4mfhqn
d4mfhqn