Trwa ładowanie...

Halny i odwilż na Podhalu

Na Podhalu ocieplenie i odwilż. Przyniósł je halny, który w Tatrach osiąga prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Z powodu silnego wiatru nieczynne są niektóre kolejki
krzesełkowe. Warunki turystyczne są trudne.

Halny i odwilż na PodhaluFot: sxc.hu
d1wox38

Na Kasprowym Wierchu odnotowano w czwartek rano minus 4 st. C, a śniegu leży tam około metra - poinformowała PAP dyżurna Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego.

Z powodu silnego wiatru nieczynna jest kolej krzesełkowa w Kotle Gąsienicowym. Z powodu niewystarczającej ilości śniegu nie działa kolej krzesełkowa w Kotle Goryczkowym. Czynna jest natomiast kolej linowa na Kasprowy Wierch.

Warunki do uprawiania turystyki wysokogórskiej są trudne. W Tatrach utworzyły się miejscami spore zaspy, a przy graniach niebezpieczne nawisy śnieżne. Pod warstwą świeżego śniegu zalega twardy, zmrożony śnieg, a miejscami szlaki są wywiane do gołego lodu.

W Zakopanem leży 20 cm śniegu, ale jest słonecznie i temperatura dodatnia, więc śniegu szybko ubywa.

Na najbliższe dni synoptycy IMGiW zapowiadają na Podhalu zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami możliwe będą słabe opady deszczu lub mżawki oraz opady marznące, powodujące gołoledź. Termometry wskażą tu od 0 do 2 stopni ciepła, a wysoko w Tatrach około minus 2 stopni.

d1wox38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wox38