Trwa ładowanie...

Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie?

W ciągu ostatnich pięciu lat, dzięki wprowadzeniu na rynek nowych modeli szerokokadłubowych samolotów pasażerskich, takich jak Dreamliner i Airbus 380, podróżowanie stało się bardziej komfortowe niż dotychczas. Każda maszyna ma jednak wyjątkowo dobre miejsca, gdzie jest cieplej i ciszej, a także te złe, na przykład blisko toalet. Wspólnie z Danem Airem, autorem bloga „Confessions of a Trolley Dolly”, zespół KAYAK-a stworzył zestawienie przedstawiające zalety i wady różnych miejsc w dwóch popularnych modelach - Boeingu 777 i A320.

Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie?Źródło: Iryna Rasko/Shutterstock
d19rlcb
d19rlcb

W ciągu ostatnich pięciu lat, dzięki wprowadzeniu na rynek nowych modeli szerokokadłubowych samolotów pasażerskich, takich jak Dreamliner i Airbus 380, podróżowanie stało się bardziej komfortowe niż dotychczas. Każda maszyna ma jednak wyjątkowo dobre miejsca, gdzie jest cieplej i ciszej, a także te złe, na przykład blisko toalet. Wspólnie z Danem Airem, autorem bloga „Confessions of a Trolley Dolly”, zespół serwisu KAYAK stworzył zestawienie zalet i wad różnych miejsc w dwóch popularnych modelach - Boeingu 777 i A320.

Najlepsze miejsce w Airbusie A320
Według zebranych danych najlepsze miejsce do siedzenia w samolotach Airbus 320, które latają w barwach wielu linii lotniczych (m.in. przez easyJet i British Airlines) na krótkich trasach, to 1A. Swoją popularność zawdzięcza ono dodatkowej przestrzeni na nogi oraz dobremu widokowi z okna (którego nie przesłania skrzydło samolotu). Pasażerowie zajmujący to miejsce są z reguły obsługiwani jako pierwsi, powinni jednak cieplej się ubrać, gdyż jest to zwykle najchłodniejsze miejsce w całym samolocie.

Znajdź miejsce w samolocie, które najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

fot. Marta Sitkiewicz/infografika.wp.pl
fot. Marta Sitkiewicz/infografika.wp.pl

Najgorsze miejsca w Boeingu 777
W popularnym modelu Boeing 777, który należy m.in. do takich linii lotniczych, jak British Airways, Emirates, Singapore Airlines czy Qatar Airways, najmniej chętnie wybierane są rzędy 44 i 45. Mało miejsca na nogi, brak możliwości swobodnego odchylenia fotela oraz bliskość toalety i obsługi samolotu to powody, dla których klienci najczęściej na nie narzekają.

d19rlcb

Wskazówek przy tworzeniu materiału udzielił Dan Air - członek personelu pokładowego oraz autor bloga „Confessions of a Trolley Dolly”.

d19rlcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19rlcb