Trwa ładowanie...
d36h79y
APTN
afryka
30-01-2008 10:30

Kenia/ Policja ma strzelać do rabusiów

Kenijska policja otrzymała w środę rozkaz strzelania bez ostrzeżenia ostrą amunicją do band rabusiów, podpalaczy i zabójców, terroryzujących miasta kraju.

d36h79y
d36h79y
(fot. AFP)
Źródło: (fot. AFP)

_ Kenijska policja otrzymała w środę rozkaz strzelania bez ostrzeżenia ostrą amunicją do band rabusiów, podpalaczy i zabójców, terroryzujących miasta kraju. _

Rozkaz - podaje agencja AFP z Nairobi - dotyczyć ma także wszystkich osób z bronią w ręku czy też ludzi, usiłujących blokować drogi.

Według ostatnich danych, niepokoje w Kenii, do jakich doszło po grudniowych wyborach prezydenckich, spowodowały już śmierć ponad tysiąca ludzi a 250 tysięcy zostało zmuszonych do opuszczenia domów.

We wtorek prezydent Kenii Mwai Kibaki apelował po raz kolejny o spokój, zaś jego główny antagonista - przywódca opozycji Raila Odinga ostrzegł, że kraj \"zmierza do anarchii\".

d36h79y

Zamieszki w Kenii trwają nieprzerwanie od grudniowych wyborów prezydenckich, w których drugą kadencję wywalczył Kibaki. Opozycja zakwestionowała jednak wyniki elekcji, co zaogniło konflikt między popierającym Kibakiego plemieniem Kikuju a grupami etnicznymi Luo i Kalendżin, stojącymi za Odingą. Komentatorzy są zgodni, że to najpoważniejszy kenijski kryzys od chwili uzyskania przez ten kraj niepodległości w 1963 r. Dotychczas Kenia cieszyła się reputacją jednego z najbardziej stabilnych państw Afryki.

(PAP)

hb/

d36h79y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36h79y