Trwa ładowanie...

Lotnisko Seul-Gimpo. Jak dojechać do centrum?

Lotnisko Seul-Gimpo jest zdecydowanie starszym portem lotniczym niż Incheon, ale obsługuje głównie loty krajowe. To także drugie co do wielkości lotnisko w Korei Południowej. Jest zdecydowanie bliżej centrum Seulu niż Incheon, bo zaledwie 17 km. Jak dojechać do centrum? Transfer z Lotniska Seul-Gimpo można zorganizować na kilka sposobów.

Share
Lotnisko Seul-Gimpo. Jak dojechać do centrum?Źródło: Pixabay.com
d4mviu3

Lotnisko Seul-Gimpo, znane również jako Kimpo, ma co prawda status międzynarodowego portu lotniczego, ale dzisiaj obsługuje głównie loty krajowe. Rolę międzanarodowego portu lotniczego w Korei Południowej pełni Lotnisko Seul-Incheon. Gimpo jest położone bardzo blisko Seulu: w jego zachodniej części, 17 km od centrum.

Transfer z Lotniska Seul-Gimpo do centrum – metro

Port Lotniczy Seul-Gimpo ma tę wyższość nad Incheon, że łączy miasto linią metra. To najszybszy i najtańszy sposób na transfer z Lotniska Seul-Gimpo do centrum. Bezpośrednio z terminalu portu lotniczego można się dostać na przystanek metra. Musimy szukać fioletowej linii nr 5.

Transfer z Lotniska Seul-Gimpo do centrum – autobusy

Między Lotniskiem Seul-Gimpo i centrum Seulu kursuje wiele autobusów miejskich, za pomocą których można dotrzeć do różnych części miasta. Autobusy kursują również między Gimpo i Incheon. Ten sposób transferu z Lotniska Seul-Gimpo do centrum jest najbardziej odpowiedni dla osób o małym bagażu.

Transfer z Lotniska Seul-Gimpo do centrum – taksówki

Taksówki, podobnie jak autobusy, mają zwyczajny albo luksusowy standard. Gwoli wyjaśnienia warto dodać, że taryfa deluxe to taka, którą prowadzi kierowca z wieloletnim stażem bezwypadkowej jazdy, i która może pomieścić więcej osób niż standardowa. Płacąc za wersję deluxe, mamy prawo oczekiwać, że kierowca będzie znał języki obce takie jak angielski. Ten sposób transferu z Lotniska Seul-Gimpo do centrum miasta jest jednak dosyć kosztowny. Kwota początkowa za przejazd zwykłą taksówką wynosi 1 900 KRW (ok. 6 PLN), a potem 1 000 KRW (ok. 3,30 PLN) za każdy przejechany kilometr. Natomiast wersja luksusowa kosztuje 4 500 KRW (ok. 15 PLN) co 3 km, a następnie 200 KRW (ok. 0,67 PLN) za każde kolejne 164 m.

d4mviu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mviu3
d4mviu3