Trwa ładowanie...

Lotnisko Singapur-Changi. Jak dojechać do centrum miasta?

Już sam pobyt na Lotnisku Singapur-Changi można uznać za atrakcję turystyczną. Znajduje się tutaj tak wiele udogodnień i miejsc wartych odwiedzenia, że mogłoby się równać z niejednym miastem. Z tego powodu Lotnisko Singapur-Changi wielokrotnie było nagradzane w prestiżowych konkursach na najlepsze lotnisko na świecie. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Singapur-Changi. Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: Instagram.com, fot: changiairport
dd4c2o5
dd4c2o5

Lotnisko Singapur-Changi należy do grupy pięciu najważniejszych lotnisk w Azji. Powstało w latach 70. XX wieku, ale jest rozbudowywane do dzisiaj i ciągle się rozwija. Wielokrotnie nagradzano Lotnisko Singapur-Changi w prestiżowych konkursach na najlepsze lotnisko na świecie. Zadbano bowiem o najrozmaitsze udogodnienia dla podróżnych, w tym: ogrody botaniczne, strefę SPA, basen na dachu i strefę relaksu. Również transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum jest bardzo łatwy do zorganizowania. Lotnisko znajduje się niedaleko od Singapuru i jest połączone z miastem rozmaitymi sieciami komunikacji publicznej.

Transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum – pociąg

Stacja kolejowa przy Lotnisku Singapur-Changi znajduje się nieopodal terminalu 2 i 3. Chcąc zorganizować transfer z Lotniska Singapur-Changi, należy wybrać pociąg kierujący się na zachód ku stacji Tanah Merah. Ostatni taki pociąg odjeżdża z Lotniska Singapur-Changi o 23:18. Podróż trwa ok. pół godziny i kosztuje półtora dolara singapurskiego. Kolejowy transfer z Lotniska Singapu-Changi do centrum jest wygodny dla podróżnych z dużymi bagażami, ponieważ pociągi odjeżdżające z lotniska są specjalnie do tego celu przygotowane.

dd4c2o5

Transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum – autobus

Transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum zapewnia autobus miejski linii 36/36A. Pierwszy autobus przyjeżdża o 6:00, a ostatni odjeżdża tuż przed północą. Pojedynczy bilet dla osoby dorosłej kosztuje ok. 2,5 SGT. Transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum zajmuje około godziny. Przystanki autobusowe na lotnisku znajdują się obok terminali 1, 2 i 3. Bilet można kupić na Lotnisku Singapur-Changi albo bezpośrednio u kierowcy, ale trzeba przygotować równą sumę, ponieważ nie zostanie nam wydana reszta.

Transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum – taksówka

Postój taksówek jest zlokalizowany w strefie przylotów każdego terminalu na Lotnisku Singapur-Changi. Transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum trwa ok. 30 minut (poza godzinami szczytu) i kosztuje ok. 20–40 SGT. Warto mieć na uwadze, że przejazd taksówką jest nieco droższy w godzinach szczytu i późno w nocy.

Transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum – duża taksówka

Większe grupy turystów mogą skorzystać z opcji transferu z Lotniska Singapur-Changi do centrum za pomocą dużej taksówki. Taka usługa jest całodobowa, a firma oferujące przejazdy dla większych grup jest zlokalizowana w hali przylotów na parterze. Transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum luksusową taksówką dla czterech osób kosztuje ok. 55 000 SGT, a dla siedmiu – 60 000 SGT. Ważna wskazówka: zawsze przed wejściem do samochodu należy ustalić z kierowcą cenę za przejazd i trasę.

dd4c2o5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd4c2o5