Trwa ładowanie...
d4fz4mn

Lotnisko Stuttgart

Największe atrakcje
Lotnisko Stuttgart
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Na południu Niemiec leży nowoczesne lotnisko Stuttgart. Na liście największych i najważniejszych lotnisk w Niemczech jest na siódmym miejscu. Także pod względem ilości obsłużonych pasażerów – rocznie obsługuje ich około 10 milionów. W regionie południowych Niemiec – Badenii-Wirtembergii jest najważniejszym lotniskiem.

Lotnisko Stuttgart – okoliczne atrakcje

Stuttgart położony jest komfortowo, bo blisko miasta – prawie na przedmieściach. Ogromnym plusem jest to, że tuż obok lotniska mieszczą się Hale Targów Handlowych, dzięki czemu jeśli jedziecie do Stuttgartu w celach biznesowych – do celu dojdziecie piechotą. Także, jeśli przesiadacie się w Stuttgarcie, hale targowe będą atrakcją, która umili wam czas oczekiwania.

Z lotniska w Stuttgarcie możemy pojechać między innymi do zamku w Heidelbergu, zobaczyć Jezioro Bodeńskie i malownicze Alpy.

W okolicy lotniska w Stuttgarcie znajduje się słynne Baden-Baden, piękne Mannheim z cudownym Parkiem Luizy i Zamkiem.

Okolice Stuttgartu są naprawdę piękne - trzeba odwiedzić Schwarzwald.

Lotnisko Stuttgart – loty z Polski

Na lotnisko w Stuttgarcie można dolecieć z polskich miast: Warszawy, Krakowa,Wrocławia, Gdańska i Katowic. Lotnisko Chopina w Warszawie dzieli od lotniska w Stuttgarcie około 1119 km. Polskimi liniami lotniczymi LOT dolecimy do Stuttgartu od 700 zł.

Lotnisko Stuttgart – transfer z lotniska do miasta

Z lotniska do centrum Stuttgartu można dostać się drogą B 27 lub autostradą A8, którą dojedziemy w praktycznie dowolne miejsce Niemiec. Transfer z lotniska do hotelu w Stuttgarcie to zorganizowana sieć kolei, autobusów, taksówek i wypożyczalnia samochodów.

Taksówka wyniesie nas około 30 euro, jest dostępna na postojach całą dobę. Bezpośrednio przy lotnisku mieści się informacja turystyczna.

Lotnisko Stuttgart - dla zmotoryzowanych

Samochód możemy wypożyczyć ze strony internetowej lotniska w Stuttgarcie. Podróżni, którzy pozostawiają samochody koło lotniska mogą skorzystać z zabudowanych lub otwartych parkingów. Opłaty postojowe są niewygórowane – pierwsza godzina jest darmowa.

Lotnisko Stuttgart – infrastruktura

Główna informacja międzynarodowa na lotnisku w Stuttgarcie znajduje się przy 1 terminalu, na całym terenie lotniska są telefony informacyjne dla podróżnych, które pozwalają uniknąć kolejek przy infokioskach. Podróżni korzystający z lotniska w Stuttgarcie skarżą się na stosunkowo niewielką infrastrukturę wokół lotniska – brak wystarczającej liczby dróg dojazdowych utrudnia transfer do miasta i generuje korki, ale zarząd lotniska sukcesywnie pracuje nad rozbudową dróg dojazdowych.

Na terenie lotniska zjemy są sklepy, restauracje, banki, kantory wymiany walut i inne punkty – dla klientów biznesowych jest nawet mała sala konferencyjna. Na terenie całego lotniska w Stuttgarcie dostępny jest darmowy internet.

Lotnisko Stuttgart
Czas lotu / jazdy samochodem

Lot z Warszawy ok. 2 godziny

Strefa czasowa

UTC/GMT + 2:00

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

Całodobowe

Ceny biletów

Polskimi liniami lotniczymi LOT dolecimy do Stuttgartu od 700 zł.

Orientacyjna odległość

1119 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fz4mn
d4fz4mn
d4fz4mn