Trwa ładowanie...

Lotnisko Stuttgart. Jak dojechać do centrum miasta?

Niespełna 13 km od Stuttgartu mieści się lotnisko Stuttgart. Na miejscu polecimy w wiele miejsc świata, zrobimy zakupy i wymienimy waluty, ale i zorganizujemy małą konferencję. Jak dojechać do centrum miasta? Transfer do Stuttgartu jest prosty, bo z lotniska kursuje kolejka podziemna, kolej, autobusy i taksówki. Jeśli będziecie mieć wątpliwości, podpowie wam personel lotniska w specjalnych punktach informacyjnych.

Share
Lotnisko Stuttgart. Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: zalando.pl, fot: zalando.pl
d5vi29m

Do miasta z lotniska prowadzi droga B 27, z lotniska można też wyjechać na autostradę A8, którą dotrzemy w większość miejsc Niemiec. Transfer z lotniska Stuttgart do centrum miasta to przede wszystkim kolej, autobus, taksówki, wypożyczalnia samochodów - każdy znajdzie coś dla siebie.

W malowniczym regionie Badenii-Wirtembergii znajdzie się wiele atrakcji: na przykład Schwarzwald, Jezioro Bodeńskie, zamek w Heidelbergu i zamek w Mannheim, Park Luizy w Mannheim i wiele innych.

Lotnisko Stuttgart – najważniejsze informacje

Obok pierwszego terminala jest zlokalizowana informacja turystyczna z mapami, przewodnikami i tablisami informacyjnymi. Co ciekawe, na całym lotnisku są specjalne telefony dla podróżnych, tak aby mogli dowiedzieć się tego czego potrzebują, bez względu na to w jakim dokładnie punkcie lotniska się znajdują. Pasażerowie lotniska w Stuttgarcie mogą liczyć na stały rozwój infrastruktury na lotnisku.

d5vi29m

Na otnisku możemy wstąpić na obiad, wymienimy waluty, kupimy upominek lub kwiaty, ale i zorganizujemy małą konferencję w małej sali do wynajęcia. Na całym lotnisku w Stuttgarcie jest Wi-Fi.

Lotnisko Stuttgart – transfer z lotniska do centrum miasta samochodem

Wypożyczenie konkretnego modelu samochodu jest możliwe za pośrednictwem strony internetowej lotniska Stuttgart. Dla podróżnych zostawiających samochody w pobliżu lotniska czekają zabudowane i otwarte parkingi. Rezerwacji dokonać można przez internet i odebrać samochód przy terminalu 3. Co ciekawe parkingi przy Lotnisku Stuttgart posiadają miejsca dla kobiet i niepełnosprawnych.

Taksówki mają postój przy terminalu 1. Przejazd kosztuje około 30 euro, ale jest dostępny na postojach 24 godziny na dobę.

Lotnisko Stuttgart – transfer z lotniska do centrum miasta autobusem i koleją

Linie autobusowe, które kursuja z lotniska to numery: 33, 7556, 809, 122 oraz autobusy Aich-Airport.

Przy pierwszym terminalu w podziemiu kursuje kolej podziemna – dotrzemy nią na Dworzec Centralny w Stuttgarcie. Tam z łatwością przesiądziemy się w popularną linię S-Bahn, a także do kolei regionalnej, ekspresowej i międzynarodowej. Z lotniska kolejka odjeżdża co koło 10-20 minut, w weekendy co pół godziny.

d5vi29m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5vi29m
d5vi29m