Trwa ładowanie...
d2mwycf

Lotnisko w Neapolu - NAP

Największe atrakcje
Lotnisko w Neapolu - NAP
Kraj
Wikimedia Commons CC BY GFDL 1.2
Źródło: Wikimedia Commons CC BY GFDL 1.2

Lotnisko w Neapolu oferuje loty do wielu włoskich i europejskich miast. Atutem dla niektórych turystów może być fakt, że lotnisko w Neapolu nie jest zbyt zatłoczone.

Lotnisko w Neapolu – najważniejsze informacje

Lotnisko w Neapolu, którego lokalna nazwa to Aeroporto Internazionale di Napoli, jest położone na obszarze adminisracyjnym Capodichino. Ten międzynarodowy port lotniczy jest oddalony od Neapolu o 6 km w kierunku północno-wschodnim. Transfer z lotniska w Neapolu do centrum miasta umożliwiają autobusy, taksówki oraz samochody z wypożyczalni.

Lotnisko w Neapolu nie cieszy się we Włoszech gigantycznym zainteresowaniem - w 2016 roku przyjęło prawie 7 milionów pasażerów, czyli o ponad 30 milionów mniej niż lotnisko Fiumicino w Rzymie. Międzynarodowy port lotniczy w Neapolu składa się z dwóch terminali: jeden terminal obsługuje loty czarterowe, a drugi terminal wszystkie pozostałe.

Lotnisko w Neapolu – pobliskie miasta

Neapol to nie jedyne atrakcyjne miasto położone w okolicach lotniska Aeroporto Internazionale di Napoli. Około 15 kilometrów od Lotniska w Neapolu znajduje się bowiem Acerra, którą warto odwiedzić ze względu na bogactwo kosciołów, a także okoliczny zamek. Mniej więcej 20 kilometrów od portu lotniczego w Neapolu znajduje się miasto Pozzuoli, którego główną atrakcją jest amfiteatr Flawiuszów i ruiny starożytnego targu.

Lotnisko w Neapolu – linie lotnicze

Na płycie lotniska w Neapolu lądują samoloty niemal wszystkich linii lotniczych z Europy, a także wielu przewoźników z Ameryki Północnej czy Afryki. Oprócz samolotów dużych przewoźników, takich jak EasyJet czy Thomas Cook, na lotnisku w Neapolu znajdziemy maszyny niedrogich linii Ryanair i WizzAir. Ponieważ lotnisko w Neapolu obsługuje też połączenia krajowe, na pasie startowym regularnie meldują się samoloty włoskich linii lotniczych Alitalia.

Lotnisko w Neapolu – loty z Polski

Dzięki liniom Lufthansa turyści opuszczający Kraków mogą wylądować na lotnisku w Neapolu. Do portu lotniczego w Neapolu można też dotrzeć samolotami linii WizzAir, które odlatują z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. WizzAir obsługuje też połączenia z Warszawy na lotnisko w Neapolu. Z lotniska Chopina w Warszawie dolecimy też do Neapolu dzięki firmie Ryanair.

Lotnisko w Neapolu – ceny biletów

Za lot bezpośredni z Warszawy do portu lotniczego w Neapolu możemy zapłacić, korzystając z atrakcyjnej okazji, tylko nieco ponad 200 złotych w przypadku biletów w obie strony. Ceny zależą jednak od przewoźnika i wybranej oferty, dlatego równie dobrze za samolot w obie strony z Warszawy na lotnisko w Neapolu możemy zapłacić około tysiąca zł.

Przelot Lufthansą z Katowic na Aeroporto Internazionale di Napoli i z powrotem wyceniany jest na minimum 1,5 tysiąca zł. W Krakowie cena biletu na lotnisko w Neapolu, uwzględniając też drogę powrotną, kształtuje się w okolicach tysiąca złotych.

Lotnisko w Neapolu – kierunki zagraniczne

Lotnisko w Neapolu ma świetne połączenie z miastami leżącymi w Niemczech. Z międzynarodowego portu lotniczego w Neapolu można więc dolecieć m.in. do Hamburga, Berlina czy Kolonii. Z lotniska w Neapolu można też dotrzeć do wielu najważniejszych europejskich stolic: do Brukseli, Paryża czy Lizbony.

Ponadto lotnisko w Neapolu obsługuje typowo wakacyjne kierunki, takie jak Ibiza i grecka wyspa Korfu. Osoby, które interesuje podróż poza Europę, również mogą skorzystać z usług z Aeroporto Internazionale di Napoli. Port lotniczy w Neapolu oferje bowiem transport do Nowego Jorku, Casablanki czy Tunisu.

Lotnisko w Neapolu - NAP
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 2,5h

Strefa czasowa

CET (UTC+1)/CEST (UTC+2)

Waluta

euro

Orientacyjna odległość

2 000 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mwycf
d2mwycf
d2mwycf