Trwa ładowanie...

Neapol. Jak się dostać z lotniska do centrum miasta?

Ponieważ lotnisko w Neapolu oddalone jest od centrum miasta zaledwie o 6 kilometrów, transfer do Neapolu nie jest specjalnie uciążliwy. Jak się dostać z lotniska do centrum miasta?

Share
Neapol. Jak się dostać z lotniska do centrum miasta?Źródło: Pixabay.com, fot: enzoabramo
d28cm06

Neapol – transfer z lotniska do centrum miasta autobusem

Komunikacja publiczna to propozycja dla osób, które chcą jak najniższym kosztem dostać się z lotniska do centrum Neapolu. Przystanek, z którego odjeżdżają autobusy do centrum Neapolu, znajduje się niedaleko pierwszego terminalu, z którego odprawiana jest większość turystów. Połączenie autobusowe z lotniska w Neapolu do centrum miasta obsługuje firma Alibus.

Autobusy z lotniska w Neapolu kursują do centrum stolicy Kampanii średnio co 20 minut. Transfer autobusem z lotniska do centrum Neapolu zajmuje zwykle 15-25 minut. Pierwszy autobus do Neapolu wyrusza z lotniska Aeroporto Internazionale di Napoli każdego dnia o godz. 06:30, a ostatni – o 23:45. Autobusy jadące do centrum Neapolu zatrzymują się po drodze tylko na dwóch przystankach: Piazza Garibaldi i Piazza Municipio.

Ile kosztuje bilet na autobus do Neapolu? W przypadku podróży z lotniska w Neapolu do centrum miasta zapłacimy 4 euro za bilet. Bilet autobusowy obowiązuje przez 90 minut i jest do kupienia zarówno u kierowcy, jak i w terminalu Aeroporto Internazionale di Napoli.

Neapol – transfer z lotniska do centrum miasta taksówką

Taksówki to najczęściej wybierany środek transportu z lotniska w Neapolu do centrum miasta. Postój taksówek znajduje się tuż przy pierwszym terminalu lotniska w Neapolu. Zwykle turyści nie mają większych problemów z dostępnością taksówek na miejscu, lecz osoby, które chcą mieć pewność, że po wyjściu z samolotu będzie na nich czekać taksówka, mogą dokonać wcześniejszej rezerwacji przez internet lub telefon.

d28cm06

Ile kosztuje taksówka do centrum Neapolu? Cena przejazdu taksówką z portu lotniczego w Neapolu do centrum miasta zwykle wynosi około 20 euro. Kwota, jaką ostatecznie zapłacimy za transfer taksówką z lotniska w Neapolu, jest jednak zależna od liczby przewożonych osób i bagaży. Taksówkarze we Włoszech zazwyczaj akceptują ustaloną z góry kwotę za transport z lotniska do centrum miasta, więc z taryfą do Neapolu powinno być podobnie.

Neapol – transfer z lotniska do centrum miasta wypożyczonym samochodem

W obrębie lotniska w Neapolu działa wiele wypożyczalni samochodów, do których zaliczają się popularne sieciówki, takie jak m.in. Avis, Herz i Europcar. Jeśli wybieramy się do centrum Neapolu, najlepiej zdecydujmy się niewielkie auto, którego wynajęcie kosztuje zwykle nie więcej niż 300-400 zł za dobę. Centrum Neapolu charakteryzuje się bowiem mnogością wąskich uliczek, po których trudno jest się poruszać autem.

Jeśli jednak zdecydujemy się na podróż z lotniska w Neapolu do centrum miasta autem rodzinnym, musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej 500-600 zł za dobę. Z kolei jednodniowa przejażdżka do centrum Neapolu autem wysokiej klasy może nas kosztować nawet ponad 2 tysiące złotych.

d28cm06
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28cm06
d28cm06