Trwa ładowanie...
douvi81

Luwawa Forest - skarb Malawi

Luwawa Forest uchodzi za największy las w Afryce stworzony ludzką ręką. Drzewa zaczęto sadzić tam w latach 60. XX wieku, a drewno miało być wykorzystywane w przemyśle papierniczym. Miała powstać celulozownia, ale z powodu pogarszającej się sytuacji ekonomicznej nigdy nie została zbudowana. Jak wygląda to miejsce? Sprawdzili Dominika i Jacek, autorzy bloga Szpilkinamapie.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Luwawa Forest - skarb Malawi
(szpilkinamapie.pl)
douvi81

Położony na terenie płaskowyżu Viphya i otoczony łagodnymi górami o tej samej nazwie las jest świetnym miejscem, aby oderwać się od zgiełku miasta. Wszyscy, którzy lubią obcować z naturą, na pewno się nie zawiodą. Tereny są piękne i łatwo dostępne. Można je eksplorować pieszo, na rowerze lub koniu.

Rolę centrum turystycznego dla tego niewielkiego rejonu pełni Luwawa Forest Lodge. Położony w samym środku lasu oferuje szereg atrakcji, takich jak wypożyczenie sprzętu rowerowego czy wędkarskiego, przejażdżki konne i wiele innych. Bardzo ciekawą i darmową atrakcją jest coś w rodzaju ścieżek dydaktycznych, jakie właściciele Luwawa Forest Lodge oferują gościom.

   szpilkinamapie.pl
(szpilkinamapie.pl)

Jest ich kilka, każda ma inną charakterystykę, inny czas przejścia i wiedzie inną drogą. W recepcji dostaje się mapkę i opis tego, jakie rośliny zobaczymy na wybranej ścieżce. Każda z trzech tras, jakie udało nam się odbyć, okazała się być bardzo przyjemnym spacerem wśród pięknej scenerii płaskowyżu Viphya.

douvi81

Ponadto, Luwawa Forest Lodge posiada świetną infrastrukturę kempingową – ciepły prysznic, drewno do rozpalenia ogniska, stoliki z zadaszeniem, zlew i grill.

   szpilkinamapie.pl
(szpilkinamapie.pl)

Niestety, od jakiegoś czasu las podupada. Wycina się więcej drzew niż jest sadzonych, a znaczna część wycinki to działalność rabunkowa i nielegalna. Właściciele terenu próbują z tym walczyć. Stoczyli nawet batalię sądową z malawijskim rządem, którą udało im się wygrać. Trzymamy kciuki za ich starania i mamy nadzieję, że nasze dzieci też będą mogły w przyszłości odwiedzić ten piękny zakątek Malawi, który momentami wygląda jak Mazury, a czasem jak Suwalszczyzna.

   szpilkinamapie.pl
(szpilkinamapie.pl)

Źródło: Szpilki Na Mapie to blog podróżniczy Dominiki i Jacka - pary, która postanowiła pozostawić za sobą wiele, aby spełniać marzenia i odkrywać nieznane. Na początku 2016 roku wyruszyli w podróż dookoła świata. Na ich blogu znajdziecie mnóstwo wspaniałych fotografii, dużo informacji praktycznych oraz relacje z najdalszych zakątków globu. Zachęcamy do śledzenia losów Dominiki i Jacka oraz ich podróży dookoła świata za pośrednictwem Facebooka - Szpilki Na Mapie na Facebooku.

douvi81

Podziel się opinią

Share
douvi81
douvi81