Trwa ładowanie...

Mannheim - transfer z lotniska do miasta

Mannheim posiada doskonałą komunikację ze swoim lotniskiem. Lotnisko oddalone jest od ścisłego centrum miasta tylko o kilka kilomentrów, zatem z dotarciem na miejsce nie będzie najmniejszego problemu.

Mannheim - transfer z lotniska do miastaŹródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Rudolf Stricker
d19rlcb
d19rlcb

Lotnisko Mannheim – transfer do centrum

Transfer z lotniska do hotelu w Mannheim to tylko 4 kilometry, zatem łatwo wynająć taksówkę i nie przepłacić. Polecamy też kolej i regularnie kursujące autobusy. Na lotnisku wypożyczycie też samochód.

Transport w Mannheim i sąsiednim Heidelbergu usprawnia szybka kolejka miejska S-Bahn Ren-Neckar – to niedrogi i pewny środek transportu. W mieście wypożyczymy także samochód oraz zamówimy taksówkę, aby szybko i sprawnie dojechać do hotelu. Mannheim to również typowe w Niemczech miasto przyjazne rowerom – możemy je wypożyczyć i bezpłatnie przewozić kolejką miejską (poza godzinami szczytu).

Mannheim to dla turystów korzystających z transportu publicznego prawdziwy raj, gdyż funkcjonuje tutaj sieć tramwajów, która łączy miasta: Mannheim, Ludwigshafen i Heidelberg i kilka mniejszych punktów. Wszystko to obsługuje jeden przewoźnik, więc nie ma problemów z biletem. Sieć to pięć linii łączących 77 przystanków, w tym lotnisko.

Mannheim - komunikacja

Mannheim wraz z leżącym po przeciwnej stronie Renu Ludwigshafen (niem. Ludwigshafen am Rhein) tworzy jedną sieć komunikacyjną. Do dyspozycji mamy szeroką ofertę biletów, z których niektóre obejmują cały Region Badenii-Wirtembergii, nawet za 30 euro dla 5 osób na cały dzień!

Komunikacja w Mannheim to przede wszystkim Hauptbahnhof, czyli główny dworzec kolejowy w Mannheim. Codziennie dworzec ten obsługuje niemal 80 tysięcy pasażerów poruszających się w rejonie sąsiadujących miast.

d19rlcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19rlcb