Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Trudne pytanie za 2000 zł

W mikołajkowym odcinku programu "Milionerzy" zagrali goście specjalni. Wojciech Malajkat i Jacek Borusiński musieli wykazać się sporą znajomością geografii, by odpowiedzieć na jedno z pytań.

Borusiński i Malajkat wzięli udział w mikołajkowym odcinku "Milionerów"Borusiński i Malajkat wzięli udział w mikołajkowym odcinku "Milionerów"Źródło: WP
d7tahq8
d7tahq8

1 grudnia na antenie telewizji TVN mogliśmy zobaczyć mikołajkowy odcinek programu "Milionerzy". Brali w nim udział aktorzy piątej części filmowej serii "Listy do M." - Wojciech Malakat wraz z Jackiem Borusńskim oraz Agnieszka Dygant i Tomasz Karolak.

Trudne pytanie za 2000 zł

Pierwsi gracze już na początku żartowali, że są świetni z geografii, ale Hubert Urbański dodał, że nie wie, czy będą mieli okazję się wykazać w tej dziedzinie. Przez dwa pierwsze pytania przeszli jak burza. I wtedy przyszedł czas na pytanie z geografii za 2000 zł. Chwilę jednak musieli pomyśleć nad odpowiedzią.

Hubert Urbański przeczytał pytanie i od razu podał cztery warianty odpowiedzi.

Góry Dynarskie, Morze Jońskie, Morze Adriatyckie oraz Jezioro Ochrydzkie i Prespa czekają na turystów:

A. w Czarnogórze,

d7tahq8

B. w Albanii,

C. w Bułgarii,

D. w Rumunii.

- Skreślmy od razu Bułgarię i Rumunię – powiedział szybko Malajkat.

– Ale czy w Czarnogórze jest Morze Jońskie? Ono jest trochę niżej – zastanawiał się Borusiński.

Wojciech Malajkat zastanawiał się, czy prowadzący program widzi prawidłową odpowiedź. Hubert Urbański pozwolił mu to sprawdzić, ale na ekranie nic nie było.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Największa konkurencja dla Chorwacji. "Na każdym kroku słyszę język polski"

Ostatecznie aktorzy postawili na odpowiedź B, czyli Albanię i to była poprawna odpowiedź.

d7tahq8

- Macie te pieniądze! 75 proc. Albanii to góry, ale jest też niemal 400 km wybrzeża – wyjaśnił Hubert Urbański. Aktorzy mogli grać dalej, a w efekcie wygrali w tym odcinku 250 tys. zł, które przeznaczyli na wsparcie Fundacji TVN.

Albania to wakacyjny hit

Albania kusi turystów z Polski nie tylko niskimi cenami czy zabytkami, ale przede wszystkim właśnie pięknymi plażami. Ten kraj od północy oblewają wody Adriatyku, na południu zaś Morza Jońskiego.

d7tahq8

Wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego roztaczają się zaś Góry Dynarskie, które ciągną się przez tereny Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Czarnogóry, Kosowa i właśnie Albanii.

Źródło: Adobe Stock
Jezioro Ochrydzkie należy do najpiękniejszych w Europie

W pytaniu pojawiły się też dwa jeziora. Prespa leży u zbiegu granic Macedonii Północnej, Albanii i Grecji. Nad tym zbiornikiem wodnym spotkać można m.in. pelikany, kormorany i czaple. Jezioro Ochrydzkie to zaś najstarszy zbiornik wody słodkowodnej w Europie i najgłębszy na Bałkanach. Leży na granicy Albanii i Macedonii.

d7tahq8
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7tahq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7tahq8