Trwa ładowanie...
d31ixan

Najdroższe autografy świata

Wśród znanych osób, których autografy drożeją w miarę upływu czasu, jest legenda futbolu, brazylijski piłkarz Pele. Najdroższy jednak jest podpis amerykańskiego astronauty Neila Armstronga, pierwszego człowieka, który stanął na powierzchni Księżyca.

Share
d31ixan

_ Autograf byłego beatlesa Paula McCartneya zdrożał od roku 1997 dziewięciokrotnie i jest wyceniany na 2.370 dolarów - podała w poniedziałek agencja RIA-Nowosti, powołując się na brytyjską Galerię Autografów Frasera (Fraser`s Autograph Gallery). _

Jej szef Paul Fraser tłumaczy, że tak znaczący skok ceny wywołany jest tym, że dawniej McCartney dawał o wiele więcej autografów niż obecnie, a zainteresowanie legendarną grupą The Beatles nie zmniejszyło się.

Wśród innych znanych osób, których autografy drożeją w miarę upływu czasu, jest m.in. legenda futbolu, brazylijski piłkarz Pele. Przed dziewięcioma laty za jego autograf płacono 190 dolarów, obecnie - 1.500 dolarów.

Najdroższy jednak jest podpis amerykańskiego astronauty Neila Armstronga, pierwszego człowieka, który stanął na powierzchni Księżyca (21 lipca 1969). Za jego autograf trzeba zapłacić 6.600 dolarów, co oznacza wzrost ceny o ponad 600 proc.

(PAP)

d31ixan

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ixan
d31ixan