Trwa ładowanie...
d2u0jh5

Najmilsze narody według Polaków

W kontekście wakacji Polacy uważają Holendrów za najsympatyczniejszy naród. Holendrów cenimy najbardziej za ich gościnność. Tak wynika z badań przeprowadzonych wśród grupy 2000 europejskich turystów przez „Zoover” – portal z opiniami o wakacjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najmilsze narody według Polaków
(lsantilli - Shutterstock)
d2u0jh5

W kwestii życzliwości Polacy cenią również Włochów i Greków. Austriacy i Francuzi nie zajęli tak wysokich pozycji na polskiej drabinie popularności .

Na arenie międzynarodowej Grecy oceniani są jako najbardziej gościnny naród. Plasują się na pierwszej pozycji z 15,3% głosów Europejczyków, po nich najbardziej gościnni okazują się być Holendrzy (15,1%).

Kiedy planujemy wakacje destynacja z ładną pogodą, smacznym jedzeniem i wieloma zabytkami stanowi dla nas idealne miejsce. Co jednak, kiedy cel podróży nie szczyci się mianem gościnnej miejscowości? Narodowość o przyjaznym nastawieniu w miejscu pobytu stanowi wartość dodatnią w trakcie wakacji.

d2u0jh5

1. Holandia 22%
2. Wlochy 18%
3. Grecja 18%
4. Niemcy 10%
5. Hiszpania 7%

Europejczycy uważają się za najbardziej gościnnych
Ciekawe,że Europejczycy postrzegają siebie jako najbardziej gościnnych. Wakacje we własnym kraju byłyby w związku z tym dla większości Europejczyków najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej pozytywnie myślą o sobie Austriacy (53%). Holendrzy i Anglicy są najskromniejsi, jedynie 22% uważa siebie za najbardziej gościnnych.

Grecy w kontakcie z turystą najbardziej się starają
Europejscy turyści postrzegają Greków jako najbardziej przyjazny naród (15,3%). Sympatią cieszą się również Holendrzy (15,1%) i Włosi (11,6%). Natomiast Egipcjanie (2,9%) i Anglicy (3,1%)w rankingu gościności zajmują ostatnie miejsca.

d2u0jh5

Podziel się opinią

Share
d2u0jh5
d2u0jh5